УКР
App for android App for apple
Здоров'я
Подобається

Як позбутися від захитування у транспорті?

24/06/2018
Як позбутися від захитування у транспорті?

Кожен, хто відчував симптоми заколисування під час поїздки в громадському транспорті, автомобілі або літаку, намагається їздити якомога рідше. Однак зовсім відмовитися від поїздок не вийде. Для боротьби з «морською хворобою» винайдено чимало способів. Які з них дійсно полегшать життя, дізнавався EtCetera.

Заколисування – це реакція організму на неузгодженість між сигналами тіла, які надходять в мозок: вестибулярний апарат реєструє рух, але при цьому очі навколо бачать нерухомі предмети. Іншими словами, людина відчуває, що рухається, але не бачить самого процесу руху.

Так відбувається під час подорожі в закритій каюті теплохода, в салоні літака або машини, коли очі зайняті, наприклад, читанням книги. Така невідповідність відчуттів посилає в мозок неправильні сигнали, в результаті чого виникає слабкість, запаморочення, нудота і блювота. Близько 30% населення світу стикаються з такою проблемою. Найбільш часто на заколисування скаржаться діти, так як їх вестибулярний апарат знаходиться в процесі формування.

Також на стан людини під час поїздки може впливати:

– манера їзди водія (різкі повороти, часта зміна швидкості);

– якість дорожнього покриття (поштовхи від попадання в ями і вибоїни на дорозі можуть впливати на самопочуття);

– жорсткість підвіски автомобіля.

Однак симптоми хвороби можуть проявлятися навіть на самій рівній дорозі і в самому комфортному автомобілі.

ЩО РОБИТИ? Для запобігання заколисування в транспорті слід дотримуватися кількох простих рекомендацій.

1 У громадському транспорті вибирайте місце ближче до водія. Так у вас з'явиться можливість дивитися вперед під час руху – це знизить ризик появи симптомів.

2 Під час поїздки в автомобілі забезпечте доступ свіжого повітря. Крім того, не намагайтеся сконцентруватися на якомусь певному предметі або занятті.

3 Під час подорожі на теплоході або яхті намагайтеся не стежити за рухом води – хвилі лише підсилюють відчуття розгойдування, викликаючи неприємні відчуття.

4 В літаку намагайтеся вибирати місця в передній або середній частині біля ілюмінаторів – так ви зможете фіксувати погляд на горизонті, що допоможе вестибулярному апарату утримувати рівновагу.

5 Ритмічна музика уповільнює заколисування і дає можливість перенести поїздки легше.

6 Перед довгою дорогою не варто переїдати, однак вирушати в подорож натщесерце також не рекомендується. Краще віддати перевагу легким, нежирним продуктам.