УКР
App for android App for apple
Футбол
Подобається

Як склалася доля футболістів Динамо епохи нульових. Частина 1

29/01/2017
Як склалася доля футболістів Динамо епохи нульових. Частина 1

Наприкінці минулого року Олександр Шовковський останнім з покоління динамівських футболістів, які сяяли в Європі в кінці 90-х-початку 2000-х, повісив бутси на цвях. У цьому матеріалі ми розповімо, як склалася доля його колег по команді, які виступали з ними пліч-о-пліч у 2000-х роках. 

Нове тисячоліття принесло в український футбол великі зміни: «Шахтар» перетворився на реального конкурента в боротьбі за чемпіонство, а трансферна політика вітчизняних грандів розширила свої горизонти. Перша частина присвячена динамівських легіонерів нового покоління, які надовго запам'яталися вболівальникам столичного клубу не тільки грою, але і поведінкою поза футбольним полем.

Георгій ПЕЄВ
Роки в «Динамо»: 2000-2006

Один з перших динамівських легіонерів, який приїхав на запрошення Лобановського, пішов з клубу після неприємної історії. Як-то раз на тренуванні він побився з Клебером, і був відправлений у дубль Йожефом Сабо. Після такого інциденту повернення в першу команду вже бути не могло, тому від оренди в «Дніпро» Протасова він не відмовився. У 2007 році болгарський футболіст перейшов у російський «Амкар», в якому шість разів визнавався кращим гравцем Пермського краю. У квітні 2016-го Пєєв зі скандалом покинув і російський клуб. Після півфіналу Кубка Росії, в якому Георгій не забив один з післяматчевих пенальті, головний тренер «Амкара» Гаджі Гаджієв грубо образив 37-річного ветерана перед усією командою. За словами Пеєва, це сталося не в перший раз, і більше терпіти таке ставлення до себе він не став. Як підсумок – розірвання контракту і закінчення кар'єри.

Горан ГАВРАНЧІЧ
Роки в «Динамо»: 2001-2008

Колоритний сербський захисник покинув «Динамо» у віці 32 років. Далі були ПАОК і «Партизан». Закінчував кар'єру Гавранчич в китайському «Хенань Констракшн», футболіста замучили травми, а лікарі взагалі сказали, що далі продовжувати не можна. Зав'язавши з футболом, Горан отримав тренерську ліцензію, і деякий час працював в одній з дитячих команд Белграда, де займався організаційними питаннями. Через деякий час Гавранчич відхилив пропозицію очолити рідні «Чукарички» (з яких був куплений в «Динамо») і вирішив, що хоче втілити свою дитячу мрію – стати архітектором. Зараз він працює в одній з приватних фірм і займається справою, далеким від футболу.

Тіберіу ГІОАНЕ
Роки в «Динамо»: 2001-2011

Улюбленець Валерія Васильовича Лобановського закінчив виступи за «Динамо» у віці 30 років, після 10 сезонів, проведених у Києві. Більше Гіоане не зіграв ні за один професійний клуб. Як сам він зізнавався в інтерв'ю, пропозицій від серйозних команд не було, а грати в посередніх колективах йому зовсім не хотілося. Після кар'єри футболіста, Гіоане пробував себе в ролі тренера і бізнесмена, не здобувши особливих успіхів ні в одному з цих починань. Благо, за роки в «Динамо» Тіберіу заробив солідну суму, яка і зараз допомагає йому впевнено триматися на плаву. Гіоане одружений на українці Ірині, у пари є син Рафаель.

Флорін ЧЕРНАТ
Роки в «Динамо»: 2001-2009

Один з небагатьох ключових футболістів «Динамо» 2000-х років, які досі грають на серйозному рівні. Відразу після відходу з київського клубу, Чернат перебрався в «Хайдук», в якому встиг пограти раніше в оренді. Далі був чотирирічний вояж до Туреччини та повернення в рідний «Оцелул». Зовсім недавно Чернат перепідписав контракт з клубом «Волунтари», який грає у Вищій лізі чемпіонату Румунії. А до цього Флорін виступав під керівництвом легендарного Георге Хаджі в «Вииторуле». Незважаючи на солідний для футболіста вік, 36 років, закінчувати з футболом він поки що не збирається.

Діого РІНКОН
Роки в «Динамо»: 2002-2009

Одного разу повернувшись після «зимових канікул» з зайвими 10 кілограмами, бразилець так і не зміг вийти на колишній рівень. У 2009 році президент «Динамо» Ігор Суркіс заявив, що Рінкон вже нічим не зможе допомогти команді. Далі в кар'єрі Бразильця грецька «Кавала», бразильський «Каноас» і вигнання з «Пелотаса» за «порушення спортивного режиму». У 2010 році Рінкон пережив викрадення в бразильському місті Виамао. На щастя, бандити його впізнали, і все закінчилося банальним викраденням машини. Півтора року тому Рінкон зізнався в тому, що великі гроші звели його з розуму, а алкоголь згубив кар'єру. Зараз, після 8-ми місячного курсу лікування від алкогольної залежності, бразилець «у зав'язці» і насолоджується спокійним життям зі своєю сім'єю.

Бадр ЕЛЬ КАДДУРІ
Роки в «Динамо»: 2002-2012

Завершення кар'єри в «Динамо» для марокканця ознаменувався орендою в шотландський «Селтік», де Бадр навіть зумів відзначитися в принциповому протистоянні з «Рейнджерс». Повернувшись назад, Ель Каддурі був засланий у дубль, де і закінчив з професійним футболом. Після «Динамо» його зацікавила можливість випробувати себе в МЛС. Марокканець прибув на перегляд в «Нью-Йорк Ред Буллс», але довгий простій без матчів і, як він сам говорив, «жахливе поле» призвели до травми. Звичайно ж, контракт з ним не підписали. Пропонували Бадру виступати і за марокканську «Раджу» на клубному чемпіонаті світу, але він відмовив, так як в молодості грав за принципового суперника – «Відад». Останні декілька років про нього нічого не чутно.

Горан САБЛИЧ
Роки в «Динамо»: 2002-2010

Закінчення кар'єри Саблича сталося дуже несподівано. Маючи контракт на 2 роки, хорвата замучили травми, і він прийняв рішення повісити бутси на цвях. Тренерська робота приваблювала Горана завжди, тому думати про вибір подальшого заняття довго не довелося. У 2013 році Саблич очолив «Спліт», який з перервою тренував до недавнього часу. Встиг Горан попрацювати навіть з Артемом Мілевським, якого запросив по старій дружбі. Як і очікувалося, Артем Володимирович підвів наставника, порушивши спортивний режим, за що поплатився розірванням контракту. Кілька днів тому Саблич став головним тренером футбольного клубу «Широкі Брієг» з Боснії і Герцоговини.

Йєрко ЛЄКО
Роки в «Динамо»: 2002-2006

Напередодні ЧС-2006 хорватський півзахисник зажадав у керівництва «Динамо» підвищити зарплату, за що був відправлений у другу команду. На цьому кар'єра Леко в київському клубі закінчилася. Наступним етапом став «Монако», в якому Йєрко нічого серйозного так і не досягнув. Погравши ще один рік в турецькому чемпіонаті за «Буджаспор», хорват остаточно вирішив повернутися на батьківщину. Із загребським «Динамо» Леко виграв два чемпіонства і Кубок країни, встиг посваритися з тренером Анте Чачичем і з'їздити в оренду в «Локомотиву». Саме в цій команді із Загреба Леко закінчив грати у футбол влітку минулого року. Вже в ролі одного з тренерів «Локомотиви» Йєрко вибив полтавську «Ворсклу» з третього кваліфікаційного раунду Ліги Європи.

КЛЕБЕР
Роки в «Динамо»: 2004-2008

Протеже Йожефа Сабо зіграв за «Динамо» кілька років і був твердо націлений на потрапляння в збірну Бразилії. Відігравши сезон в оренді в «Палмейрас» і вигравши чемпіонат штату Сан-Паулу, Клебер остаточно вирішив перебратися на батьківщину. Наступним клубом екс-динамівця став «Крузейро». Як підсумок: 37 голів у 58 матчах і перемога в чемпіонаті штату Мінас-Жерайс. Далі було повернення в «Палмейрас», перехід в «Греміо» та оренда в «Васко да Гаму». У 2015 році Клебер перебрався в «Корітібу», за яку виступає і донині, маючи на руках контракт до кінця 2018 року. За національну збірну Бразилії Клебер так і не зіграв.

Мілош НІНКОВИЧ
Роки в «Динамо»: 2004-2012

Зараз мало хто згадає, але Нінкович став гравцем «Динамо» ще в 2004 році і провів у київському клубі 9 років. Останні сезони Мілош догравав без належної мотивації, тому оренда у «Евіан» в 2013 році стала для нього новим викликом. В той сезон скромний французький клуб з Нінковичем і Бетао в складі пробився у фінал Кубка Франції, де у напруженій боротьбі поступився «Бордо». Наступний рік Мілош провів у «Црвені Звезді», з якою став чемпіоном Сербії. Далі було невдале повернення у «Евіан» і трансфер в австралійський «Сідней» за 1 мільйон євро. На Зеленому континенті 32-річний Нінкович з успіхом виступає і зараз.