УКР
App for android App for apple
Головні новини
Подобається

Як українці вручали світову шахову корону, золоту медаль і кубок (ФОТО)

07/04/2015
Як українці вручали світову шахову корону, золоту медаль і кубок (ФОТО)

Українська шахістка Марія Музичук, яка у фіналі обіграла росіянку Наталію Погоніну, отримала золоту медаль, шахову корону, кубок і квіти.

22-річна Марія Музичук виграла чемпіонат світу з шахів. У фінальному матчі дівчина обіграла росіянку Наталю Погоніну з рахунком 2,5:1,5.

У Марії є старша сестра Ганна, яка підтримувала її у Сочі. Вдома за доньку вболівали батьки — мама Наталя і тато Олег.

"Марічка — спокійна і врівноважена дівчинка. Це важливо. Є менше шансів, що не зробить необдумливий хід. У шахах це все", – розповідають шахові оглядачі.

До речі, Ганну називають талановитішою за молодшу сестру. Вона уже роки чотири грає на високому рівні.

"Марічка, за великим рахунком, два. І ще перебуває у пошуку своєї гри. Тобто, її виступ у Сочі — це, однозначно, успіх, але важливо затвердитися на топ рівні, щоб не стати каліфом на годину", – кажуть журналісти.

Марія народилася 21 вересня 1992-го року у Стрию Львівської області. У три роки почала займатися шахами. Дебютувала на дитячому (шахісти до 10 років) чемпіонаті України у 1999 році. 2007-го стала гросмейстером. За рік здобула титул міжнародного майстра.

"Марічка – звичайна дівчина, – розповіла про доньку Наталя Музичук в інтерв'ю газеті "Сегодня". – Зустрічається з друзями, слухає музику, читає. Як і вся молодь, багато часу проводить за комп'ютером, сидить у соцмережах. Дуже спортивне дівчисько – добре грає в настільний теніс, більярд. Закінчує магістратуру Львівського університету фізичного виховання. Попереду у неї диплом і держіспити, і це трохи відволікає від шахів".

Зараз дівчина живе разом із старшою сестрою у Львові. Через переїзд зі Стрия довелося покинути уроки гри на піаніно. Хоче відновити заняття музикою після закінчення університету.

"Виявляється, вона з раннього дитинства мріяла грати на піаніно, – розповідає мама. – Я навіть не знаю, звідки у неї така тяга. Адже у нас в сім'ї музикою всерйоз не захоплювалися, та й піаніно вдома ніколи не було. Як вона грає наживо, не чула, але в записі – так. Це ще початковий рівень і достатньої техніки поки немає, але викладачка її хвалила. Казала, що у Марічки хороший слух. Єдине – дівчаткам на все не вистачає часу, адже за добу проводять за дошкою по 6-8 годин – повноцінний робочий день. Аналізують позиції, розбирають вже зіграні партії, вивчають нові теоретичні варіанти", – каже Наталя Музичук.

Між собою сестри часто грають спаринги, але протистояння, хто кращий між дівчатами немає.

"Вони не конкурентки, — запевняє мама шахісток. – У них несуттєва різниця – 2,5 роки, і вони з дитинства на всіх турнірах разом. На чемпіонатах Європи та світу Аня, припустимо, грає у віковій групі до 12 років, Марічка – до 10. Коли дівчата подорослішали, юніорські старти їх уже не цікавили. Аня практично перестала грати у них після того, як стала чемпіонкою світу у категорії до 16 років. А Марічка в 15 років стала срібним призером "світу" і відразу ж перейшла у дорослі шахи".

Джерело:  Корупція.спорт

im578x383-Музичук 3 im578x383-Музичук 4 im578x383-Музичук 6 im578x383-Музичук 7 im578x383-Музичук 8 im578x383-Музичук 10 im578x383-Музичук 12 im578x383-Музичук 13 im578x383-Музичук 14