Якщо ви відчуваєте небезпеку, варто забути про хороші манери і задіяти всю свою силу і хитрість. Які прийоми самозахисту можуть використовувати дівчата, опинившись лицем до лиця з ґвалтівником, розповідає в гостьовій статті Олена Мартинова, передає Корупція. Спорт.
Не так давно одна знайома дівчинка-підліток поставила мене в глухий кут питанням: «Що робити, якщо на тебе нападають?». Коли я запитала, про кого мова, вона відповіла: «Вони всі дивляться. Набридло слухати услід: „Ось це дупа!“ Я не знаю, як себе захистити, якщо що».
Я відразу ж згадала недавній флешмоб в соцмережах з хештегом #янебоюсьсказать. Якщо хтось не в курсі, так тисячі жінок розповідали про те, як до них приставали і навіть ґвалтували. Це була лавина, повергающая в шок безліччю зізнань. Колись давно я прочитала статтю про те, як вести себе при зустрічі з ґвалтівником.
Трохи пізніше вона практично врятувала мені життя. В ній був порада: якщо напад відбувається в під'їзді, ні в якому разі не приводьте кривдника додому. Поки ви не увійшли в квартиру, є шанс вирватися, підняти шум, привернути увагу. У своїй квартирі, як ні парадоксально, ви беззахисні.
У той раз на питання ґвалтівника «чи Є хто вдома?» я збрехала і відповіла: «Батько з братом». Пізніше мені вдалося вирватися і закричати, а чоловік який мені погрожував – втік.
До речі, в той момент мені було 11 років, і все сталося в обідній час в під'їзді рідного дому. На мені не було викликає одягу або яскравого макіяжу. Правда в тому, що це може трапитися з кожним. І тепер, будучи вже мамою, я хотіла б зробити все, щоб подібне не сталося ні з моїми подругами, ні з нашими підростаючими дівчатками.
Далі я буду звертатися до вам, дорослим людям, але дуже прошу розповісти ці прості правила дочки, племінниці або хрещениці.
Як не допустити біди
Найкращий захист від злочину — не дати їй здійснитися. За статистикою, більшість ґвалтівників не обирали своїми жертвами найбільш привабливих дівчат.
Вони вибирали ті обставини, в яких могли вчинити задумане. Тому запам'ятайте лише кілька простих правил.
1. Не ходіть в темний час по незнайомих безлюдними місцями Якщо з якихось причин цього не уникнути, домовтеся з близькими про точках контролю: ви повинні отзвониться рідним із заздалегідь обговорених місць. Всіляко уникайте пізніх піших прогулянок. Кращий вибір в таких випадках — громадський транспорт чи таксі.
Запам'ятайте: обов'язкова точка контролю — під'їзд! Постійно нагадуйте собі і дочці, що треба озирнутися перед тим, як увійти в нього. Якщо соромитеся робити це відкрито, можна прикинутися, що зав'язуєте шнурок, поправляєте ремінець на черевичку або зупинилися зателефонувати. За цей час можна оцінити обстановку.
Якщо ви побачили наближаючогося незнайомця, ніколи не заходьте з ним у під'їзд. Розіграйте сцену знову з телефоном або взуттям, замешкайтесь, пропустіть його вперед. Зателефонуйте додому і попросіть, щоб хтось спустився і зустрів вас. У темний час залишайтеся на освітленому п'ятачку під ліхтарем.
Якщо поруч є магазин, зайдіть в нього. Якщо перебуваєте поблизу проїжджої частини, вийдіть на дорогу. Коли незнайомець поводиться агресивно чи дивно, не бійтеся привернути увагу, не з'ясовуючи, що він мав на увазі. Кричите, або — що в наш час більш дієво — вдарте по капоту одній з припаркованих машин, щоб спрацювала сигналізація.
2. Ніколи не розмовляйте з незнайомцями Навіть якщо все відбувається вдень, а не вночі. Навіть якщо людина веде себе чемно і тим більше якщо заигрывающе. Шукає можливість ґвалтівник сприйме це як запрошення. Краща стратегія — мовчати або відповісти красномовним жестом. Дивіться на нього холодно і недружелюбно. Ні в якому разі не тікайте: це може тільки роздратувати. Намагайтеся пройти повз, не змінюючи темп, і як можна швидше дістатися до людного місця.
Ще один нехитрий прийом: нехай на вашому мобільному буде кнопка швидкого набору номера чоловіка або батьків. У разі поганої ситуації вона допоможе швидко зв'язатися з ними, не виймаючи телефон з кишені або сумки. Так близькі зможуть почути вашу розмову з незнайомою людиною.
3. Завжди носіть в сумочці предмети для самооборони Це може бути класичний газовий балончик або електрошокер. Перший, правда, дуже неоднозначне засіб захисту, так як при його розпиленні доводиться враховувати напрям вітру, інакше рідина може потрапити вам в обличчя.
З шокером проблем менше, але треба заздалегідь потренуватися ним користуватися. Адже кривдник не буде благородно стояти в сторонці, поки ви шукаєте потрібну кнопку.
Набагато простіше в цьому плані носити з собою парасольку-автомат або велику важку ручку. Зонт при захисті можна використовувати як палицю. Інший варіант — розкрити його в обличчя нападаючому, бажано в очі або ніс. А важка ручка, стиснута в долоні, зможе замінити вам кастет і посилить удар. Кастети, до речі, нашим законодавством заборонені, так що про них ми тут не згадуємо. Також ручкою зручно наносити тички кривдникові.
Що робити, якщо незнайомець заговорив з вами або напав
Головне, не показуйте йому свій страх. Не дарма кажуть, що найкращий захист — напад. Якщо він просто зробив непристойну пропозицію — закричіть або згадайте всі лайливі слова, які коли-небудь чули. Погрожуйте, тупайте ногами, разозлитесь. Брешіть, що у вас ЗПП (всі дорослі, і не треба пояснювати, що це таке?).
В таких ситуаціях треба розраховувати не на силу, а на ефект несподіванки. Одна моя знайома звернула на втечу кривдників просто тим, що схопила з землі камінь і загарчала. Нетверезі підлітки — а саме вони пристали до тітки — обізвали її ненормальною і зробили ноги. Якщо все погано і справа дійшла до бійки, дійте підло, зло і несподівано. Бийте як в останній раз. По суті, так воно і може бути, якщо ви смалодушничаете. Ви навряд чи володієте бойовими мистецтвами, але повинні зазубрити слабкі місця супротивника.
Найчастіше в таких ситуаціях радять бити в пах. Мій колишній тренер з рукопашного бою сумнівався в цьому прийомі. Він діє тільки в тому випадку, якщо ви б'єте з усієї сили. Якщо удар виявиться слабким, ви тільки розсердите противника. Є більш ефективна варіація цього прийому: з усієї сили бийте в пах і одночасно обома руками так само сильно тягніть його вуха або їх мочки вниз. Фактично ви повинні прагнути їх відірвати!
Взагалі, вуха, очі, ніс і кадик — це найбільш вразливі місця. По вухах потрібно бити одночасно обома долонями, складеними човником. В очі — великими пальцями або «коза» з вказівного і середнього. В ніс — тильною стороною долоні знизу вгору або підручними засобами (ребром пластикової картки, телефону, блокнота) в підставу носа.
Багато хто знає, що на підборідді людини є нокаутирующая точка. Проте якщо у вас немає балетної розтяжки, щоб дістати до неї ногою, то краще утриматися від удару. В крайньому випадку бийте в неї тильною стороною долоні. А ось удар кулаком може коштувати вам зламаного зап'ястя.
Якщо супротивник схопив вас ззаду, зі всієї сили бийте каблуком у звід стопи. Якщо немає каблука — з усієї сили п'ятою в передню частину гомілки.
Кусайтесь! Прийом Майка Тайсона ще ніхто не відміняв!
Справа погано, якщо у нападника ніж. Головне, що ви повинні зробити, — піти з лінії удару і поставити перешкоду між собою і ножем. Для цього розслабте ворога розмовою, видимим згодою, а потім різко йдете в сторону з лінії удару і бийте по кисті сумочкою або портфелем, або хоча б просто поставте їх між собою і ножем і кричіть. В моєму випадку спрацював саме цей прийом.
Головне, до чого повинні привести всі ваші зусилля, — це привернути до себе увагу (якщо ви, наприклад, в під'їзді) або тимчасово дезорієнтувати кривдника і добігти до людного місця.
Замість післямови
Напевно, читаючи статтю, ви не раз думали: «Все це нереально, я не змогла б!» Насправді всі прийоми працюють.
Головне, ви повинні бути готові дати відсіч і не бути покірною. Нерозумно сподіватися на поблажливість ненормального, задумав зґвалтування. Треба робити ставку на його переляк або на те, що ви привернете до себе увагу і він не ризикне зробити задумане.
Жіноча слабкість — це риса, яку ми будемо берегти для коханого чоловіка. В екстрених ситуаціях жінка або дівчина повинна показати всю свою силу, хитрість і агресію. І ще два факти, які, сподіваюся, вас переконають. Відомий всьому світу завдяки Брюсу Лі стиль ушу — юнчунь — був створений колись жінкою. Точніше, китайської черницею. А інша китаянка відкрила школу кулачного бою, на основі якої потім зародилося карате.
Будьте сильними, хоробрими, хитрими й навчати цьому своїх дітей!