Підвищення температури тіла – це захисна реакція організму в боротьбі з інфекційними захворюваннями. Запускаються механізми, що пригнічують ріст патогенних організмів, що сприяють виведенню продуктів їх життєдіяльності, що активують вироблення інтерферону …
Лікарі одноголосно не рекомендують збивати дитині температуру, поки вона не досягне позначки 38-38,5 градусів, а до тих пір дотримуватися постільного і питний режим.
Якщо ж показання стовпчика термометра занадто високі, виникає лихоманка і слабкість, жар необхідно збивати.
Як знизити температуру дитині
Парацетамол, аспірин, ібупрофен і подібні до них жарознижуючі ліки мають ряд побічних ефектів, шкідливо впливаючи на слизову шлунка і печінку. Приймати їх потрібно тільки після консультації з педіатром. Збити високу температуру дитині можна за допомогою натуральних і безпечних засобів.
Змішай яблучний оцет з водою у співвідношенні 1: 3. Змочи в цьому розчині бавовняну серветку і протри лоб, віскі, зап'ястя, долоні, стопи.
Приклади до чола крихти компрес з оцтового розчину і міняй його в міру нагрівання. Включи малюкові мультфільми, щоб він стійко переніс всі процедури.
Рясне тепле пиття сприяє потовиділенню і допомагає швидше знизити температуру.
Провітри кімнату: нехай в приміщенні циркулює свіжий, злегка прохолодне повітря.
Щоб жар легше йшов, зніми з дитини всі зайві шари одягу.
Всі діти різні: хтось легше переносить підвищення температури, то-то важче … Також важливо розуміти, що самостійно збивати жар можна лише в тих випадках, коли щічки і вушка у дитини рум'яні. Якщо ж малюк блідий, температура продовжує рости, а походження її неясно, краще відразу викликати лікаря.