Підпишіться на нашу розсилку новин.

закрити X
УКР
App for android App for apple
Здоров'я
Подобається

Як зняти стрес за кілька хвилин без ліків і алкоголю: ТОП-11 простих способів

05/03/2017
Як зняти стрес за кілька хвилин без ліків і алкоголю: ТОП-11 простих способів

Швидкий темп, багатозадачність і відсутність гарного відпочинку можуть кого завгодно вывсети з рівноваги. Експерт по здоров'ю Зої Бларовски назвала 11 простих і швидких способів розслабитися і зняти нервову напругу.

Існують прості і ефективні способи впоратися зі стресом.

Подивитися веселе відео. Короткий смішне або навіть безглузде відео може відмінно перезарядити мозок і пом'якшити стрес. Також гумор допомагає підвищити продуктивність.

Дослідження показують, що люди, які під час роботи періодично відволікаються на кумедні відеоролики і дають собі відпочити, справляються зі складними завданнями швидше.

Випити чашку зеленого чаю. Амінокислота, що міститься в зеленому чаї, можуть зменшує стрес-реакцію організму, коли людина стикається з труднощами. Зелений чай діє на нервову систему заспокійливо.

Вдихнути запах апельсина. У 2012 році бразильські дослідники виявили, що запах апельсина може істотно знизити рівень стресу. Щоб зняти нервове напруження, нанесіть на шкіру ефірне масло апельсина або ж просто розріжте свіжий апельсин навпіл і насолодитися його ароматом.

Вдарити м'ячем об підлогу. Будь-які рухи, що повторюються, такі як ходьба, наголос м'ячем об підлогу або стіни, в'язання, малювання, розфарбовування або їзда на велосипеді допомагають розслабитися. Постійні повторення дій змушують мозок зосередитися тільки на цьому занятті і позбутися від тривожних думок і турбот.

Прогулятися на сонці. Люди, які регулярно гуляють при сонячній погоді і працюють при яскравому сонячному освітленні, рідше піддаються стресу і інших психічних розладів, легше йдуть на контакт, менше тягнуться до вуглеводів і рідше поправляються.


Вирішити головоломку. Сконцентрованість на розумової задачі, наприклад, на вирішення кросворду, головоломки судоку або збиранні пазлів – це відмінний спосіб відпочити і впоратися зі стресом.

Послухати улюблену музику. Австралійське дослідження показало, що прослуховування музики під час виконання складного завдання допомагає зменшити стрес, зняти тривожність, знизити тиск, нормалізувати частоту серцевих скорочень і рівень гормону стресу.

Зробити масаж рук. Щоб подолати стрес, не обов'язково записуватися на сеанс масажу всього тіла. Розслабитися і зменшити тривожність допомагає масаж рук, який можна зробити самому собі прямо на робочому місці.

Виконати розтяжку. Більшість з нас протягом цілого дня змушені сидіти в офісному кріслі і концентруватися на важливих завданнях. Щоб уникнути стресу, робіть короткі перерви для розтяжки.

Учасники дослідження, проведеного вченими з університету Кентуккі, відзначили, що після кількох вправ на розтяжку відчували себе щасливішими і менш напружено.

Глибоко подихати. Глибокі вдихи і видихи уповільнюють серцевий ритм, знижують тиск і нормалізують рівень гормону стресу. Забезпечуючи організм киснем, глибоке дихання покращує самопочуття.

Погуляти з домашнім тваринам. Більшість власників домашніх тварин погодяться з тим, проведення часу з вихованцем чудово позбавляє від стресу. Собаки, коти та інші домашні улюбленці піднімають настрій і допомагають відпустити напруга. Акваріум у будинку також знімає стрес.