Запах свіжої випічки мало кого залишить байдужим, а особливо її смак та хрускіт скоринки… Особливо важко відмовитися від хлібця тим, хто постійно худне та яким важко контролювати свою вагу. Як виявилося, хліб можна їсти без шкоди для фігури!
Дієтологи наполягають, що хліб у правильній кількості навіть дуже корисний для підтримки ідеальної фігури, бо містить цінні рослинні білки і вуглеводи, вітаміни групи В, калій, магній, цинк, фосфор, кальцій, селен.
Просто потрібно знати, який хліб їсти, як і з чим.
Який краще обрати хліб?
Білий хліб створений з очищеного пшеничного борошна, що багатий вуглеводами, а не білками, вони дуже швидко засвоюються і відкладаються у жирові відкладення на стегнах, боках та руках. Не варто вживати білий хліб діабетикам, дітям. Рівень інсуліну у крові починає змінюватися, викликаючи відчуття ще більшого голоду. Аби не відмовлятися від хліба зовсім, дієтологи радять житній і цільнозерновий хліб (в ньому білків, вітамінів і мінералів значно більше, ніж в інших сортах).
Звертайте увагу на калорійність хліба
На 100 грамів хліба, в різних видах хліба міститься наступна кількість калорій:
Білий хліб з борошна вищого сорту – 300 ккал
Білий хліб з висівками – 250-270 ккал
Житній хліб – 180-190 ккал
Цільнозерновий хліб – 160-180 ккал
Зазвичай вживаний шматочок хліба важить десь 30 грам. Дієтологи радять на день з’їсти не більше 150 гр хліба з борошна грубого помелу.
Щільність хліба говорить про його якість.
Дві однакові хлібини за розміром можуть бути різними за вагою. Легкий хліб, повітряний говорить про те, що при його виготовленні використовувалося багато розпушувачу. Випікати легкий повітряний хліб можна лише з пшеничного борошна найвищого ґатунку, а якщо він вийшов темного кольору – у виробництві використали барвники.
Чи впливають дріжджі на фігуру?
в ідеалі хліб при випіканні втрачає всі дріжджові організми. Це відбувається під дією високих температур під час випікання. Але не варто забувати, що саме дріжджі збагачують хліб цинком і залізом.
Хліб без дріжджової основи коштуватимуть дорожче, адже мають іншу складнішу технологію приготування. Але це не є більш корисним видом хліба. Будь-які заклики, щодо корисності без дріжджового хліба – це простий маркетинговий хід.
Як часто і з чим саме варто вживати хліб?
Найбільшу порцію хліба варто вжити до кінця першої половини дня (десь 90 гр). В цей час засвоєння організмом корисних речовин відбувається швидше і краще. Ввечері можна випити чаю з невеликим бутербродом з сиром чи вершковим маслом. Від іншого тоді варто відмовитися. Головною причиною гладшання є звичка вживати будь-яку їжу у прикус з хлібом. Особливо мучні продукти такі ж, як сам хліб (макарони, картопля, злакові каші, рис). До речі, ці продукти є взаємозамінними.
Варто вживати хліб з супами, салатами, овочами-гриль чи тушкованими, кисломолочними продуктами. Не вживайте солодкого з хлібом – це лише ще більше спровокує голод і відкладання «зайвого».
М'ясо і рибу їмо без хліба!
Білки у тваринному м’ясі чудово засвояться з рослинними продуктами – салати чи просто свіжі овочі та зелень.
Оберіть цільнозерновий хліб для своїх бутербродів на роботу. Доповніть його овочами чи листям салату. Але обов’язково їжте вдень! Голодування, а потім швидке вживання їжі увечері найгірше вплине не лише на вашу фігуру, а і на ваш стан здоров’я.