УКР
App for android App for apple
Інші види спорту
Подобається

Юнацька збірна України з хокею боротиметься за перемогу на чемпіонаті світу

19/04/2016
Юнацька збірна України з хокею боротиметься за перемогу на чемпіонаті світу

Національна збірна України з хокею успішно стартувала на чемпіонату світу в групі "В" першого дивізіону перемогою над Румунією (6:1). Пізніше підопічні Олександра Савицького обіграли Хорватію – 4:1.

Тим часом в італійському Асіаго стартував юніорський чемпіонат світу у групі "В" першого дивізіону, де також грає і наша команда U18 під керівництвом Євгена Аліпова.

 

novinisport


Наші юніори поміряються силами з однолітками з Італії, Словенії, Угорщини, Японії і Південної Кореї.

Формат повністю відповідає тому, за яким проводять свої матчі національні збірні на цьому рівні. Шість команд розіграють єдину путівку у групу "А" першого дивізіону. Гірша з шістки покине перший дивізіон.

Розклад матчів збірної України U18:

18 квітня. Україна – Словенія. 18:00
19 квітня. Угорщина – Україна. 14:30
21 квітня. Південна Корея – Україна. 18:00
22 квітня. Україна – Італія. 21:30
24 квітня. Японія – Україна. 14:30

Тренерський штаб


У минулому році наша команда грала під керівництвом Андрія Савченка, який з нинішнього сезону перейшов на роботу в молодіжну збірну. Тоді Україна посіла четверте місце на турнірі, пропустивши вперед команди Японії, Словенії та Австрії. Австрійці, які виграли золото і підвищилися в класі, надовго в групі "А" не затрималися, і за підсумками турніру у Білорусі посіли останнє місце. У наступному сезоні Австрія знову зіграє в групі "В".

Восени 2015 року юніорську збірну України очолив Євген Аліпов. Відомий фахівець, який раніше працював як з дитячими, так і з дорослими командами. Останнім часом Аліпов працював у київській "Крижинці" з віком 98-99 років народження – титульним роком для юніорської збірної цього сезону. Так що рішення про призначення Аліпова було абсолютно логічним.

При новому наставнику наша команда зіграла на двох турнірах – в Угорщині та Польщі.

Турнір в Угорщині:
Україна – Польща 3:2
Україна – Угорщина 3:9
Україна – Угорщина 3:5

Турнір у Польщі:
Україна – Австрія 2:3
Україна – Польща 5:7
Україна – Угорщина 4:3 ОТ

Суперники

За логікою речей одним з головних фаворитів турніру повинна бути команда Угорщини, яка в минулому сезоні грала в групі "А". Однак в Італію угорці везуть змішаний склад, в якому багато 16-річних хлопців, в тому числі обидва голкіпера. Виділити можна хіба що 18-річного нападника системи "Секешфехервара" Доната Сіту, який встиг дебютувати в дорослому чемпіонаті і непогано себе там проявив. Двоє хлопців виступають в швейцарських юніорських лігах – голкіпер Марк Ковач і нападник Марцелл Ревес. Також лідером команди є 17-річний форвард системи шведського "Рогле" Балінт Хорват.

Непогану команду повинні зібрати під домашній турнір італійці, в яких ряд хокеїстів виступає в юніорських лігах Німеччини і Швейцарії. Але виділити когось по-справжньому зіркового також складно. Непоганий рівень показують нападник системи "Давосу" Стефан Спінеллі і Андре Вігль з німецького "Пейтінга". Слід також звернути увагу на габаритного захисника Девіда Пфостля, який виступає в одній з нижчих юніорських ліг США.

Рівний і бойовий склад як зазвичай повинна виставити Словенія, яка в принципі майже щороку збирає команду під медалі або перше місце. Більшість гравців представляє місцеві команди, але є і один дуже серйозний хлопець в системі шведського "Лександса". 17-річний праворукий нападник Ян Дрозг. Він серйозно зіпсував нерви українській команді в минулому році, і показує дуже гарні результати в юнацьких лігах Швеції.

Японія і Південна Корея команди традиційно загадкові, особливо коли мова йде про такий вік як 16-17 років. У складах азіатських команд є кілька легіонерів, які виступають за океаном. Наприклад, перспективний 15-річний японський нападник Кейтаро Ясуда. Але знову ж таки, не можна сказати, що вони на голову сильніші за інших хлопців на турнірі або хлопців в своїх збірних. В цілому, дуже рівні команди, які сильні, перш за все, своєю швидкісною і активною грою.

Лідери і надії України


Збірна України U18 формувалася в основному на базі двох клубів чемпіонату України – київського "Компаньйона" і білоцерківського "Білого Барса", які делегували в команду по сім хокеїстів. Ще двоє гравців представляють "Донбас". Решта шість – різні ліги Європи і Північної Америки.

У цьому складі є лідери у кожній лінії. У воротах дуже надійну гру на молодіжному чемпіонаті світу, не дивлячись на свій вік (17 років), продемонстрував голкіпер "Донбасу" Богдан Дьяченко. У чемпіонаті України йому не вистачало ігрової практики (особливо в плані ігрового навантаження у поєдинках), але зате Богдан отримав хороший тренувальний процес і все ж взяв участь в ряді поєдинків регулярного чемпіонату. Його дублером буде 17-річний Микита Петленко з "Компаньйона" – також дуже перспективний воротар, який весь сезон відіграв першим номером київської команди.

Головною зіркою не тільки нашої збірної, але також однією із зірок всього італійського турніру буде захисник "Летбридж Харрікейнз" Ігор Мережко. У нинішньому сезоні він встиг дебютувати і закріпитися в одній з трьох найсильніших молодіжних ліг Канади і разом з командою вийти у плей-оф. Але в першому раунді "Харрікейнз" програли "Реджині" (1:4) – це дало можливість Мережку допомогти юніорській збірній. У нинішньому сезоні Мережко зіграв 56 матчів регулярного чемпіонату WHL, віддавши десять результативних передач і взяв участь в декількох бійках.

Ігор Мережко разом з Андрієм Григор'євим ( "Донбас") сформують нашу ударну пару оборони. Трохи призабуту, але дуже ефективну. Обидва гравці в 16 років дебютували у молодіжній збірній України і, незважаючи на вік, вже тоді були лідерами команди. Природно, в нинішній юніорській збірній від них чекають дуже високого рівня. Єдиним мінусом для Григор'єва, як і для Дьяченка, є недолік ігрового часу в "Донбасі".


Крім них в захисті можна звернути увагу на Юрія Поцелуенко з "Білого Барса" і Данила Козачука з "Компаньйона". Козачука виділяють значні габарити і потужний як для його віку кидок.

В атаці головні надії пов'язані з підростаючою зіркою українського хокею Андрієм Денискіним. Хлопець зі складним характером, але великими задатками. Євген Аліпов, на відміну від Андрія Савченка, зумів знайти до Андрія підхід, і Денискін став найкращим гравцем команди на двох товариських турнірах в Польщі і Угорщині. Більш того, він же став найкращим бомбардиром "Білого Барса" в чемпіонаті України.

Цікаво буде подивитися на одного з трьох найстарших гравців збірної – Микиту Коваленка (18 років), про якого добре відгукувався відомий український тренер, який працює в США, Борис Дороженко. Микита провів досить успішний сезон в американській лізі WSHL, закинувши 18 шайб і набравши 37 очок в 46 поєдинках за "Фінікс Найтс". Результат не найвищий серед форвардів ліги, але досить добротний, особливо з поправкою на вік Коваленка.

Також багато що залежатиме від гри Вадима Мазура, який представляє школу російського "Тороса". Мазур був одним з лідерів команди у минулому році, а в цьому вже встиг досить вдало зіграти за молодіжну збірну України на чемпіонаті світу у Франції.

Є в атаці ряд перспективних 16-річних хлопців, серед яких слід виділити Антона Рубана ("Білий Барс"), Данилу Мороза ("Трнава" U18, Словаччина) та Богдана Ступака ("Оканаган" U20, Австрія).

Склад збірної України U18:

Воротарі: Богдан Дьяченко (Донбас), Микита Петленко (Компаньон)

Захисники: Микита Артем'єв, Кирило Жаріков, Віталій Швачка, Данило Козачук (всі – Компаньон), Андрій Григор'єв (Донбас), Юрій Поцелуєнко, Іван Ганопольский (обидва – Білий Барс), Ігор Мережко (Летбридж Харрікейнз, США)

Нападники: Андрій Денискін, Микита Лесніков, Валерій Мкртчян, Антон Рубан, Ігор Шевченко (всі – Білий Барс), Микита Коваленко (Фінікс Найтс, США), Вадим Мазур (Торос), Данило Мороз (Трнава, Словаччина), Олексій Нетреба (Еволюшн еліт Акедемі, США), Богдан Ступак (Оканеген Клаб, Австрія), Дмитро Чорний, Артем Шиманський (обидва – Компаньон).

Головний тренер: Євген Аліпов

Нинішня юніорська збірна України чи не найсильніша за останні кілька років, і не дарма Євген Аліпов на прес-конференції перед останнім навчально-тренувальним збором говорив про те, що команда буде боротися за перемогу на турнірі. Є всі передумови для боротьби за підвищення в класі.

Але для цього потрібно обіграти дуже непростих суперників, які мало в чому поступаються нашій команді. Тим більше, юніорський хокей сам по собі дуже непередбачуваний. Результати команд нестабільні, а вирішальними можуть стати помилки або навпаки – результативні дії одного-двох виконавців.