Збірна України з хокею втрачає перемогу над Польщею у Єврочелленджі

29/03/2015

1575992

Підопічні Олександра Годинюка майже весь матч вели в рахунку, але у підсумку поступилися господарям в овертаймі.

Перший матч збірної України у нинішньому сезоні залишив двояке враження. З урахуванням експериментального складу, програш в овертаймі спочатку сприймався б нормально. Але по ходу матчу, коли жовто-сині впевнено контролювали нитки гри і майже весь час вели в рахунку, не вірилося, що можна втратити перемогу.

Рахунок у грі відкрили господарі. Юрій Наваренко втратив шайбу біля борту, Мацей Урбанович обікрав ветерана збірної України в кутку зони, а потім виліз на п'ятак і пропустив шайбу в будиночок Євген Напненко. Однак незабаром українці зрівняли рахунок. Олександр Побєдоносцев точно кинув від синьої лінії в більшості. Здалося, що шайбу на льоту підправив Шаміль Рамазанов, але в протоколі гол записали на Олександра – 1:1. Під завісу першого періоду Дмитро Німенко змістився в центр зони від правого борту і начебто не сильно пробив з кистей, але Пшемислав Одробни не виручив – 1:2.

На старті другого періоду Наваренко і зовсім шокував трибуни в Торуні, реабілітувавшись за результативну помилку на початку матчу. Кидок ветерана від синьої лінії в більшості виявився таким, що не береться. Поляки кинулися відіграватися, і вже через дві хвилини провели два голи з інтервалом у 30 секунд. Рафал Дутка скоротив розрив в рахунку, добивши у сітку відскочившу від Напненко шайбу, а Себастьян Ковальовка завершив зразково-показову комбінацію поляків в один дотик – 3:3.

Втім, радість трибун в Торуні тривала недовго. Отримавши більшість, українці знову її реалізували. Володимир Алексюк кидком зльоту з лівого кола вкидання потрапив точно під ближню штангу. А через чотири хвилини у Наваренка не вийшов кидок від синьої (він просто не влучив по шайбі) і повторним рухом захисник накинув її на ворота. Шайба заметалася на п'ятачку, але її добив у сітку Віталій Доніка, змусивши тренерський штаб господарів поміняти голкіпера. Місце Пшемислава Одробни у воротах зайняв Рафал Радзішевскі.
У третьому періоді жовто-сині почали грати на утримання рахунку, явно засушуючи гру. Тактика працювала аж до видалення Павла Борисенка. Урбанович в більшості підставив ключку під кидок від синьої лінії, а потім через півтори хвилини Капіца кидком з правого кола вкидання під дальню штангу спіймав на протиході Напненка.

Підопічні Алекснадра Годинюка мали всі шанси, щоб вирвати перемогу в основний час, але після кидка когось з українців

Раздишевскі врятувала поперечина воріт, а в овертаймі Рафал Дутка сильним дальнім кидком змусив капітулювати Напненка в шостий раз і приніс Польщі вольову перемогу.
Польща – Україна 6:5 (1:2, 2:3, 2:0, 1:0)

Шайби: 09:13 Урбанович – 1:0; 15:40 Побєдоносцев (Варламов, Р. Благой – більш.) – 1:1; 19:49 Німенко (Доніка) – 1:2; 21:04 Наваренко (Доніка) – 1:3; 23:18 Дутка (Поцеха) – 2:3; 23:48 Ковальовка (Багински, Новорыта) – 3:3; 28:48 Вл. Алексюк (Бондарєв, Наваренко – більш.) – 3:4; 32:46 Доніка (Німенко, Наваренко) – 3:5; 48:32 Урбанович (Новорыта, Багински – більш.) – 4:5; 50:54 Капіца (Поцеха) – 5:5; 63:15 Дутка (Хмєльовські, Дзюбінскі) – 6:5
Воротарі: Одробна (33:46 – Радзішевскі) – Напненко
Кидки: 31 – 22
Штраф: 6 – 4

Україна: Напненко (Захарченко); К. Рябенко – Побєдоносцев, Вл. Алексюк – Наваренко, Толстушко Р. Борисенко, Щербатюк; Р. Благой – Рамазанов – Варламов, Німенко – Бондарєв – Доніка, Заблудовський – Гніденко – П. Борисенко, Кузьмик – Захаров – Лялька, Черненко.