Про це вже багато років твердять лікарі, але ці 5 предметів гардероба все ще залишаються неодмінними атрибутами сучасного модного гардероба, не дивлячись на шкоду, які вони завдають здоров'ю.
Небезпека №1: занадто вузький і тісний одяг
Носіння моделей «слім» і «скінні» (джинси і брюки «в обліпку») сім днів на тиждень може призвести до … здуття живота! Але це мінімальні наслідки. Такий одяг може також викликати почервоніння шкіри, попрілості і розширення органів малого таза (так званий прихований варикоз).
Те ж саме стосується і тісної нижньої білизни. Наприклад, трусики-стринги, особливо синтетичні, провокують грибкові інфекції і цистит. За рахунок збільшення тепла і вологості в області промежини вони порушують мікрофлору. Не дуже-то підходить тісний одяг і чоловікам, тому що постійне носіння занадто облягаючих джинсів не найкращим чином впливає на потенцію і навіть рухливість сперматозоїдів.
Наші рекомендації:
Перегляньте своє ставлення до суконь і спідниць. Вони не менш зручні, і можна отримувати від їх носіння не менше задоволення, ніж від «скінні».
Для чоловіків тільки одна порада – намагатися вибирати брюки вільніше. Бажано, щоб вони були виготовлені з натуральних тканин, які дозволяють уникнути тертя і застою крові в органах таза.
Небезпека №2: "бойові" бюстгальтери
Кісточки тісного бюстгальтера можуть викликати мікротравми і навіть деформацію грудей. Але не менш небезпечні занадто вільні моделі: бюстгальтер не за розміром або погано відрегульований ліфчик буде погано виконувати свою роботу, і ви швидко станете володаркою "вух спанієля", тобто станеться птоз – опущення грудей. Якщо у вас пишний бюст, можуть виникнути болі в грудях і спині. Тіснота може також стати причиною надмірної пітливості і навіть виділень з сосків.
Наші рекомендації:
Лямки бюстгальтера повинні добре регулюватися, не злітати, не тиснути на плечі, а чашечки – перебувати строго під грудьми.
Розмір бюста залежить від безлічі факторів: ваги, як пройшли вагітності і т.п. Візьміть за правило вимірювати його раз на рік.
При покупці перевірте, чи зможете ви застебнути гачки ліфа прямо посередині ряду застібок – це залишить вам простір для «маневру» в більшу чи меншу сторону, якщо ви схуднете або наберете вагу.
Приміряючи бюстгальтер, майте на увазі, що бюст повинен повністю заповнювати чашечки (але не настільки щільно, щоб вивалюватися з них)!
Небезпека №3: сумки розміру XXXL
Чого ми тільки не носимо в наших сумочках! Косметичка з повним набором засобів для макіяжу, телефон, планшет, міні-аптечка, щоденник, ключі від будинку, від машини. Що такого, запитаєте ви? Справа в тому, що всі ці кілограми висять на наших плечах і спині. Дисбаланс, який від цього відчуває хребет, надзвичайно небезпечний. Носіння важких сумок може негативно відбитися і на м'язах і сухожиллях в області плечей, а також бути причиною болісного для лопатки плечового періартриту.
Наші рекомендації:
Переглянете вміст своєї сумки, чи вам так все необхідно в повсякденному житті? Пам'ятайте, що сумка не повинна важити більше 4,5 кг!
Чергуйте праву і ліву сторони, коли ви носите важку сумку на плечі довгий час.
У разі виникнення болю, кращої терапією буде відпочинок від сумок взагалі (можна скористатися поясним варіантом сумки типу «банана»). Якщо це не можливо, запишіться на курси масажу, басейн або займайтеся вдома самостійно. Корисними виявляться вправи на шию і спину.
Небезпека №4: біжутерія з нікелю
Чи знайоме вам відчуття свербіння і подразнення в місці зіткнення прикрас зі шкірою? Якщо так, то це алергія, яку викликає нікель. Найприкріше, що він ховається всюди: іноді навіть в білому або жовтому золоті! З цим жартувати не варто: часом легка форма контактної алергії може перейти на екзему в інших місцях. Наприклад, легке роздратування від біжутерії, яка містить ледве вловимі вкраплення нікелю, може потім перейти в активну фазу, спровоковану алергенними продуктами харчування (цей метал знаходиться, наприклад, в пшеничній муці, вівсянці, морепродуктах і ін.).
Наші рекомендації:
Проконсультуйтеся з алергологом і дізнайтеся, чи є у вас схильність до алергії на нікель. Пам'ятайте, що, якщо «діагноз» підтвердиться, лікар, на жаль, не допоможе вам позбутися від проблеми. Єдиним рішенням буде позбутися від нікелю раз і назавжди: шукайте на упаковках біжутерії вказівку «без нікелю». Особливо акуратно варто вибирати сережки, тому що мочки вух і вушні раковини – частина тіла, дуже сильно піддана впливу даного металу.
Небезпека №5: дуже високі підбори
Ви стаєте схожі на модель з обкладинки журналу, коли вдягаєте шпильки? Неприємний побічний ефект – крім незручності – це травми. Високі підбори чреваті «перевантаженням» стопи і стають причиною появи мозолів і натоптишів. Відсутність необхідної підтримки для щиколотки стає причиною розтягнення зв'язок.
А ще коли ви гордо дефілюєте (і балансуєте) на височенних підборах, вони не дозволяють йти нормальною природною ходою. Швидше за все, ви йдете як би хвилеподібно, спираючись головним чином на п'яту, в результаті чого страждають коліна і прогин в попереку. А це вірний шлях до хронічних болів в спині.
Наші рекомендації:
Для повсякденних «забігів» по місту не надягайте каблуки вище 4-5 см і, нарешті, зверніть увагу на взуття без підборів. Балетки, лофери, мокасини, сліпони – це не тільки здорово, але і красиво, можна і дуже зручно!
Навіть якщо ви гаряча прихильниця шпильок, не відступайте від правила чергування. Так, якщо дуже хочеться, ви можете дозволити собі запаморочливу висоту каблуків (навіть до 14 см, якщо так вже хочеться), але тільки зрідка, не зловживаючи.
Віддавайте перевагу якісним моделям: в основному це залежить від хорошого супінатора взуття, ніж від її каблука.