Навіть у звичайній пластиковій пляшці з водою може таїтися зло.
Вся справа в тому, що пластик може виділяти дуже шкідливі для здоров'я компоненти. Щоб уберегти себе, варто звертати увагу на маркування, яка може знаходиться на етикетці або на дні пляшки.
Якщо пляшка одноразова – ні в якому разі не можна використовувати її повторно. Як розібратися? Зараз ми вам розповімо. Позначка буде в одному з двох місць
Ось, що ви можете побачити на пляшці
А тепер докладніше:
PET або PETEПЕТи (одноразові пляшки) можуть виділяти важкі метали і речовини, які, потрапляючи в рідину, впливають на гормональний баланс людини.
ПЕТ – найбільш використовуваний у виробництві тип пластмаси. Важливо врахувати, що він призначений тільки для одноразового використання. Якщо ви в таку пляшку будете продовжувати набирати воду, то ви повинні знати, що з нею в ваш організм можуть потрапляти лужні елементи та безліч бактерій, які добре розмножуються в ПЕТах.
HDP або HDPEHDP – жорсткий тип пластика, його використовують для зберігання молока, іграшок, миючих засобів і при виробництві пластикових пакетів певного типу.
Це пластик хорошої якості, він фактично не виділяє шкідливих речовин. Медики рекомендують при можливості купувати напої саме в таких пляшках. Це, до речі, безпечно і для людини, і для навколишнього середовища, адже такий пластик надалі переробляється.
PVC або V – Цей матеріал виділяє мінімум два небезпечних хімікати, які мають шкідливий вплив на гормональні процеси в організмі.
PVC (V) – гнучкий і м'який пластик, який часто використовують для зберігання олії і дитячих іграшок.
З нього також виготовляють блістерні упаковки для різних товарів, обшивки комп'ютерних кабелів, пластикові труби і деталі для сантехніки.
PVC має малу сприйнятливість до прямих сонячних променів і негоди, тому з нього роблять віконні рами і садові шланги.
Але фахівці рекомендують утриматися від його покупки, якщо є можливість знайти альтернативний варіант.
LDPE – Пластик цього типу використовують при виробництві пляшок і пластикових пакетів. Він не виділяє небезпечні хімічні речовини в воду.
А ось продукти в магазині, запаковані в цей матеріал, краще не купувати, так як в організм потрапить не тільки їжа, але і вельми небезпечні для серця хімікати.
PPЕ – той білий або напівпрозорий пластик використовується в якості упаковки для йогуртів і сиропів. Поліпропілен має високу термостійкість. При нагріванні він не плавиться. Відносно безпечний.
PS – Полістирол – недорогий, легкий і досить міцний вид пластику, який абсолютно непризначений для зберігання гарячої їжі і напоїв.
При цьому він повсюдно використовується у виробництві знайомих усім стаканчиків для напоїв (кави, чаю, лимонаду) і контейнерів для зберігання їжі.
Але слід пам'ятати, що при нагріванні він виділяє небезпечні хімічні сполуки.
PC, або пластмаса без спеціальних знаків. Найнебезпечніший вид пластику! Парадоксально, але його використовують при виробництві пляшок для води і харчових контейнерів.
Зберігати їжу і воду в тарі з полікарбонату категорично протипоказано, тому що він виділяє бісфенол А – активна речовина, що руйнує ендокринну систему і пригнічує вироблення естрогену.
Можна зробити висновок, що перевага краще віддати скляній або керамічній тарі.