УКР
App for android App for apple
Здоров'я
Подобається

“Для любителів екстриму”: Правила безпеки під час гірськолижного катання

01/12/2018
“Для любителів екстриму”: Правила безпеки під час гірськолижного катання

Гірські лижі й сноуборд, як і будь-який інший активний вид спорту, пов’язаний з ризиком. Для мінімізації ризику при гірськолижному катанні, розроблені Правила поведінки на схилах. 

Памятайте – стаючи на лижі чи сноуборд, Ви автоматично підпадаєте під дію цих Правил, незалежно від того, знайомі Ви з ними чи ні.

Швидкість спуску і маневри на гірськолижній трасі повинні відповідати фізичній та технічній підготовці лижника. Дуже важливо для кожного контролювати свою швидкість відповідно до крутизни схилу, погодних умов та наявності перешкод, таким чином, щоб не створювати небезпеку на схилі іншим.

Перебування на гірськолижних трасах в стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп'яніння, категорично забороняється!

Об'їжджати людей, що знаходяться нижче по трасі чи повільно рухаються, слід на відстані не меншій ніж 5 метрів, заздалегідь попереджуючи про себе голосом. Лижника, який рухається праворуч, слід об'їжджати з лівого боку і навпаки.

Рухаючись вниз по схилу, потрібно обирати напрямок руху так, щоб люди, які знаходяться попереду, були впевнені в своїй безпеці. Пам'ятайте, що під час зіткнення завжди винен той, хто знаходиться вище по схилу і контролює ситуацію.

Якщо Вас об'їжджають коли ви не рухаєтесь, залишайтесь на місці, якщо ж ви рухаєтесь – не міняйте напряму руху.

Перш ніж перетинати схил необхідно впевнитись, що зверху ніхто не спускається. При перетині схилу контролюйте верхню від себе його частину.

Забороняється підрізати лижників та сноубордистів, бо це може призвести до травми останніх.

Не зупиняйтесь на вузьких ділянках трас та тих відрізках, які погано проглядаються, на віражах і за пагорбами тому, що ті, хто рухаються по схилі, Вас не бачать.

Після падіння слід швидко та оперативно звільнити трасу, змістившись на край схилу.

Вкрай важливо суворо дотримуватись вимог знаків обмежень, правил експлуатації канатної дороги та бугель них витягів, а також виконувати вказівки працівників рятувальної служби.

Під час спуску забороняється перетинати траси бугельних витягів!

Ставши свідком або співучасником нещасного випадку потрібно швидко надати допомогу потерпілому. Для цього слід негайно звернутися за допомогою до працівників рятувальної служби або чергового персоналу канатної дороги та бугельних витягів.

До осіб, що порушують ці правила, створюючи таким чином незручності чи небезпеку для катання інших гостей, можуть бути застосовані заходи впливу передбачені чинним законодавством.