УКР
App for android App for apple
Футбол
Подобається

“Ель Класико на дію іспанських “збірників” не вплине” – Фоменко

24/03/2015
“Ель Класико на дію іспанських “збірників” не вплине” – Фоменко

56572

На прес-конференції перед матчем зі збірною Іспанії, який 27-го березня відбудеться в Севільї, наставник "синьо-жовтих" Михайло Фоменко розповів про підготовку до поєдинку і кадрову ситуацію в команді.

– Як ви знаєте, в нас уже відбулася одна заміна в списку футболістів, викликаних на збір, – наводить слова тренера MatchDay. – Що стосується збірної Іспанії, всі знають, що це одна з провідних команд у світі, і зовсім не той колектив, який був на чемпіонаті світу в Бразилії. Пішла фізична і психологічна втома, яка збиралася роками, оскільки гравці представляють провідні клуби Європи, і перешкодила іспанській команді гідно виступити на мундіалі. Можу судити про це по тих матчах іспанської збірної, які нам вдалося переглянути на сьогоднішній момент. Отже гра буде непростою. Всі хлопці чудово розуміють, і будуть готуватися. Збірна зібралася 21-го березня, сьогодні під'їхав Тимощук, отже команда вже в повному складі. Готуємося як звичайно: тренування, теоретичні заняття, індивідуальні бесіди. Після тривалої перерви в спілкуванні з хлопцями треба отримати якомога більше інформації.

Якщо говорити про перенесення туру, з проханням про що ми звернулися до УПЛ і ФФУ, щоб перенести черговий тур, то, як ви знаєте, наступна офіційна гра в нашої команди буде 14 червня, а чемпіонат закінчувався б 30-го травня. Звичайно, виникало б питання, чим займати хлопців, які завершили сезон і подумки були у відпустці. Ну і, відповідно, навчально-тренувальний процес був би більш відпочиваючим.

– Вперше була застосована практика оприлюднення основного і резервного списків гравців, викликаних у збірну. З чим це пов'язано?

– Все завдяки вашій увазі. Дуже багато питань було з вашого боку з приводу запрошених футболістів: чому викликаний цей гравець, а інший – ні. Щоб подібних питань більше не виникало, вирішили публікувати основний і резервний списки.

– Іспанська збірна грає тики-таку. Ця манера дратує багатьох тренерів. Як ви ставитеся до такої тактики?

– Сьогодні ми не можемо говорити про відсутність якоїсь інформації по збірних Іспанії, Словаччини, або Україна. Є достатньо можливостей і засобів отримати цю інформацію. Відповідно, вибудовується навчально-тренувальний процес, враховуючи ту гру, яка нас очікує. Буде дуже багато розмов із хлопцями. Ну а оцінка виконаної роботи буде зроблена вже після того, як зіграємо цю зустріч.

– Чи можна вважати "Динамо" базовим клубом і як ви ставитеся до цього поняття?

– Як і всі тренери. Базові команди були, є і будуть. Це стосується не тільки чемпіонату України, але і будь-якої першості в Європі. Від цього нікуди не дінешся. Це природний процес.

– Була інформація, що травмувався Дієго Коста і він не зіграє в матчі з Україною. Це плюс для нашої команди?

– Треба отримати інформацію з достовірних джерел. Поки це просто повідомлення. У будь-якому разі збірна Іспанії володіє хорошим підбором футболістів, тому не думаю, що теоретична відсутність Кости позначиться на грі цієї команди в гіршу сторону. Значить, на поле вийде інший футболіст.

– Через перенесення туру немає побоювань, що футболісти прибули до збірної не в кращих кондиціях?

– Хлопці тренуються, зіграли минулого тижня, маю на увазі футболістів "Динамо" і "Дніпра". Так, кілька гравців дніпропетровського клубу пропустили матч через перебір карток, але хто ж знав, що так буде. Головне, щоб хлопці приїхали в розташування збірної здоровими.

– Втрата Сидорчука, на ваш погляд, це "мінус" для збірної в конструктиві або руйнуванні?

– У збірній ми не можемо навчити футболістів – на це в нас дуже мало часу. Хіба що, нагадати і вказати, як він повинен діяти. Ось, журналісти часто говорять, що команди грають в атакуючій манері. Але якщо ви помітили, команди, які діють в такому ключі, не дають грати іншим, активно вступаючи в боротьбу на будь-якій ділянці поля при втраті м'яча, пресингуючи і нав'язуючи боротьбу. Потрібно бути більш агресивними, дисциплінованими. Є командна гра, і якщо хтось не буде брати участь в обороні, а хтось – в атаці, результату це не принесе.

– Які якості вам сподобалися в Микиті Бурді, що ви запросили його в збірну?

– Знову ж таки, все йде від ваших побажань. Багато хто запитував про омолодження в збірній. Казав, що це природний процес, і якщо люди не будуть відповідати рівню національної команди, то вони не будуть викликатися. А, отже, їм буде знайдена заміна. Йде пошук футболістів, які проявляють себе не в одній грі, а досить стабільно.

– У неділю в Іспанії відбулося Ель Класико. Як вважаєте, це добре чи погано, що такий матч пройшов перед зустріччю іспанської збірної з вашою командою?

– Грали дві команди, в яких зібрані чи не найкращі футболісти планети. Ви ж бачите, які форварди, наприклад, у "Барселони" і звідки вони. Я вже не раз говорив, що футболісти в Європі грають через два дні на третій вже десятиліттями і мають досвід та ігри та підготовки до таких матчів. Думаю, що Ель Класико на дію іспанських "збірників" з "Реала" і "Барселони" не вплине. Та й наших хлопців на матч проти Іспанії додатково налаштовувати не потрібно. Головне, щоб не "перегоріли".

 

Джерело: korupciya.sport