УКР
App for android App for apple
Футбол
Подобається

Фарбований лис: екс-українець Романчук розповів про виклик у збірну Польщі

19/03/2018
Фарбований лис: екс-українець Романчук розповів про виклик у збірну Польщі

Уродженець Волині гратиме за "Кадру"

Головний тренер збірної Польщі Адам Навалка включив 26-річного півзахисника Тараса Романчука у список гравців, викликаних на товариські матчі проти Нігерії та Південної Кореї.

"Перша думка була – не вірю, що це можливо. Пережив легкий шок. Але потім до мене прийшло усвідомлення, що мені це вдалося. Дуже радий, що отримав виклик у збірну Польщі.

Бабуся народилася в Польщі, а під час війни виїхала в Україну. В 14-15 років дізнався від мами, що бабуся родом з Польщі. Бразилець Тьяго Цьонек отримав польське громадянство, виступаючи за Ягеллонію. Ми теж почали збирати документи і працювати у цьому напрямку. І от тепер я отримав польський паспорт.

Дзвінок президента Польського футбольного союзу Збігнєва Бонека мене дуже здивував. Він запитав чи знаю я, хто телефонує. Я сказав, що ні. Бо ніколи раніше не говорив з паном президентом, тому не впізнав. Бонек представився. Мені стало дуже приємно.

Ми поговорили про збірну Польщі. Він запитав, чи я погодився б грати за команду, якби випала така можливість. Я сказав, що так. Я свій вибір зробив, коли подав документи на отримання польського громадянства.

Інколи навіть хлопці у роздягальні говорили: "А, фарбований лис". Не можу ображатися на людей, які проти того, щоб я грав у збірній Польщі. Я сам розумію, яка це велика відповідальність. Поважаю їх думку, але не боюся їм відповісти. Можливо, вони частково мають рацію. Але інші люди, які хочуть, щоб я грав за збірну Польщі теж праві. Кожен має право на свою думку. Я ні на кого не ображаюсь, а працюю далі. Хочу довести людям, які не вірять в мене, що я можу грати у футбол.

Багато людей говорять, що я вчинив зраду. Але я нічого не можу зробити з тим, що в Україні не можна мати подвійне громадянство. Я проводжу своє життя в Польщі. Моя сім'я, дружина і друзі мене підтримують. Для мене це найважливіше", – заявив уродженець українського Ковеля Романчук.

Зазначимо, що збірна Польщі зіграє на чемпіонаті світу-2018. Польська команда зіграє в одній групі з Колумбією, Сенегалом та Японією.

Нагадаємо, Тарас Романчук, який нещодавно отримав громадянство Польщі, поділився планами на майбутнє.

"У 2014 році, приїхавши до Ягеллонії, я розмовляв з президентом клубу і сказав, що маю польське коріння. Тому ми вирішили, що варто спробувати отримати громадянство.

Я живу у Польщі вже шість років, звик до життя у цій країні і можу сказати, що мені тут добре. Я знаю гімн Польщі. Був період, що його співали перед кожним матчем чемпіонату і я співав його разом з усіма.

Мені відомо, що відповідно до українського законодавства, я можу мати лише один паспорт. Тому мені доведеться здати український документ. Швидше за все, зроблю це по завершенні сезону, у травні.

Збірна Польщі? Поки про це не думав. Для мене важливіше продемонструвати свої найкращі якості в матчах за Ягеллонію", – сказав Романчук в інтерв'ю Sportowe Fakty.

Раніше повідомлялося, що 26-річний вихованець волинського футболу розповів про причини, чому він вирішив отримати польське громадянство.