УКР
App for android App for apple
Головні новини
Подобається

“Гучні скандали у кар’єрі і чоловік відомий футболіст”: Невідомі факти з життя Ірини Дерюгіної

17/04/2018
“Гучні скандали у кар’єрі і чоловік відомий футболіст”: Невідомі факти з життя Ірини Дерюгіної

Вона багаторазова чемпіонка з художньої гімнастики, видатний тренер та бізнес вумен. А ще щаслива мати та бабуся. Дізнайтесь більше про життя Ірини Дерюгіної.

Сучасна легенда народилася зимою 1958 року в столиці у спортивній сім'ї. Батько дівчинки Іван Дерюгін був олімпійським чемпіоном-п’ятиборецем, мати Альбіна Дерюгіна тренер з художньої гімнастики. 

Пізніше батьки Ірину віддали до Національної вищої балетної школи. Крім цього дівчина успішно закінчила Київський державний інститут фізичної культури.

Вона ще з дитинства дивилася на успішну маму і також плекати мрії стати тренером. Дівчина розривалась між балетом та художньою гімнастикою.

Альбіна Дерюгіна встановила жорсткі правила для доньки, бо хотіла вселити в неї дух переможця і зробити з неї чемпіонку.

У 14 років Ірина одна з небагатьох потрапила до титулованої збірної СРСР, за яку виступала в підсумку 11 років (з 1972 по 1982 рік).

За свою спортивну кар'єру вона п'ять разів здобувала звання чемпіонки Радянського Союзу, стільки ж раз завойовувала це звання на Кубку СРСР. Також 4 рази ставала переможницею престижного тоді Кубка Інтербачення.

На міжнародних змаганнях спортсменці підкорився унікальний рекорд. Дерюгіна двічі ставала абсолютною переможницею Чемпіонатів світу (В 1977 і 1979 роках), чого не вдавалося жодній з радянських гімнасток ні до, ні після неї.

В 1979 Дерюгіна отримала страшну травму, яка приблизила кінець її спортивної кар'єри – розрив хрестоподібної зв'язки.

В 1982 вона йде з великого спорту і продовжує справу матері, починає тренерувати майбутніх чемпіонів.

Разом з мамою Альбіною Дерюгіною очолили збірну Української РСР. Зі здобуттям незалежності Альбіна та Ірина Дерюгіни відкрили свою власну приватну сімейну школу художньої гімнастики. 

Сьогодні на рахунку легендарної тренера не одна олімпійська чемпіонка. Серед них Безсонова, Шумська, Єрофєєва.

Проте не лише здобутками може похвалитись Дерюгіна, а й своєю участю у гучних скандалах. У 2010 її звинуватили у підкупі суддів на змаганнях.

У 2008 році її дискваліфікували повторно на вісім років через звинувачення у підкупі суддів. 

Що ж стосується особистого життя спортсменки, то і тут не обійшлося без сюрпризів.

Ще зовсім юною, коли вона лише робила перші кроки на вершину спортивного олімпу Ірина познайомилась з футболістом Олегом Блохіним і закохалась. У 1980 році пара одружилась, а у 1983 році у них народилась донька Ірина.

Уже через два тижні після пологів Дерюгіна привезла дитину в Жовтневий палац. Дівчинка буквально там виросла її сповивали прямо на роялі, який стояв в тренувальному залі. А коли Іра підросла, то стала займатися під керівництвом мами та бабусі.

 

У 2010, якраз коли Ірина опинилась у центрі скандалу вона також розлучилась з чоловіком.

"Вони загнали один одного в такий глухий кут, що по-іншому вже бути не могло. Скільки себе пам'ятаю, я завжди сумувала за батьками. І мама, і тато у мене одні, і я не могла злитися на них за те, що вони не завжди поруч зі мною, що не приділяють мені стільки часу, скільки б мені хотілося. Але їх розлучення мені було дуже складно прийняти",  зізнавалась журналістам Ірина Блохіна.

12 січня цього року спортсменка відсвяткувала 60-річний ювілей. На святі були присутні іі родичі, друзі та вихованці.

Нещодавно зіркова династія провела 23-й щорічний "Кубок Дерюгіної", який зібрав найсильніших гімнасток світу.