УКР
App for android App for apple
Інші види спорту
Подобається

Хабарі від Росії: в Міжнародному союзі біатлоністів розгорівся гучний скандал

12/04/2018
Хабарі від Росії: в Міжнародному союзі біатлоністів розгорівся гучний скандал

Президент організації підозрюється в хабарах від Росії

У Міжнародному союзі біатлоністів (IBU) розгорівся скандал за участю президента організації Андерса Бессеберга, який підозрюється в хабарах від Росії. Австрійська поліція вже почала розслідування.

Французьке видання Le Mondo опублікувало деякі подробиці конфіденційного звіту 2017 року Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) про корупцію в біатлоні. Повідомляється, що Росія протягом декількох років давала хабарі представникам IBU – президенту Андерсу Бессебергу і генеральному секретарю Ніколь Реш.

Бессеберг підтвердив інформацію про те, що поліція Австрії веде розслідування стосовно нього, проте звинувачення заперечує.

На підставі слів інформатора WADA Григорія Родченкова і анонімного джерела в звіті описується випадок, який нібито стався у 2013 році: Бессеберг отримав від Росії суму в розмірі від 200 000 до 400 000 євро, за що повинен був забезпечити підтримку російським біатлоністам на Іграх-2014 в Сочі.

Підтримка, за словами Родченкова, здійснювалася наступним чином: паспорта крові російських біатлоністів з підозрілими показниками передавалися в Російське антидопінгове агентство (РУСАДА), IBU ж робив все можливе, щоб проти росіян не велися ніякі антидопінгові розгляди.

"Профілі, надіслані в IBU, показали, що майже 50% російських біатлоністів вживали допінг", – наводяться в звіті WADA слова Родченкова. Одним із спортсменів, ім'я якого фігурує в доповіді, є Євген Устюгов, який завершив кар'єру в 2014 році.

WADA в своїй доповіді також задається питанням про "чудовий будинок і три розкішних автомобіля" Бессеберга, про роль його колишнього російського віце-президента Олександра Тихонова і про численні поїздки норвежця в Росію протягом останніх років.

Крім того, в доповіді є інформація про те, що членам конгресу IBU було запропоновано від 25 000 до 100 000 євро за те, щоб вони проголосували за Тюмень на виборах столиці чемпіонату світу 2021 року і в підсумку 25 членів організації з 49 віддали свої голоси за російське місто.

"Мене допитували австрійська поліція, про що було сказано в прес-релізі IBU. Стверджується, що російські біатлоністи з підозрілими показниками крові отримували можливість змагатися, що є порушенням австрійських антидопінгових законів і кодексів WADA. Я повністю спростовую це", – заявив глава IBU.

Нагадаємо, міністр молоді та спорту Ігор Жданов підписав указ про заборону українським спортсменам змагатися в Росії.

"Сьогодення вимагає від нас рішучих дій. Тому я підписав новий наказ – про те, що у відповідності з нещодавно прийнятим законом України "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях", – українські спортсмени не будуть брати участь в жодних змаганнях, що проходять на території РФ", – підкреслив Ігор Жданов.

Також міністр знову закликав міжнародні федерації не призначати змагань на території країни, де систематично нехтують міжнародним законодавством у сфері спорту, і яка є порушником кодексу ВАДА.