УКР
App for android App for apple

Хто представить Україну на Олімпіаді-2016: Бокс, боротьба і дзюдо

29/07/2016
Хто представить Україну на Олімпіаді-2016: Бокс, боротьба і дзюдо

Українці вміють битися і доводять це впродовж багатьох років. На Олімпіаді в Ріо боксери, борці і дзюдоїсти мають хороші шанси на медалі.

Бокс

Чоловіки

Микола Буценко, 56 кг

Дмитро Митрофанов, 75 кг

Володимир Матвійчук, 64 кг

Денис Солоненко, 81 кг

Жінки

Тетяна Коб, 51 кг

На минулій Олімпіаді українські боксери завоювали відразу 5 медалей, причому 2 з них – вищої проби. Всі чемпіони і медалісти того часу зараз пішли в професіонали, і зараз у збірній немає однозначного лідера. Оцінити сили наших боксерів складно ще й тому, що двоє з них отримали ліцензії, тому що суперники знялися зі змагань.

Жіночий бокс на Олімпіаді буде представлений вдруге, і Тетяна Коб вже увійшла в історію як перша українська боксерка в історії Ігор.

На континентальній першості, яка проходила в Україні в 2009 році, Коб отримала не тільки свою першу міжнародну нагороду, але і завоювала титул чемпіонки Європи у ваговій категорії до 51 кг. За технічність Тетяна була нагороджена ще й спеціальним призом змагань – "Найкращий боксер чемпіонату". А в 2009 році у Бріджтауні (Барбадос) українка стала володаркою бронзової нагороди світової першості.

Греко-римська боротьба

Жан Беленюк, 85 кг

Дмитро Тимченко, 98 кг

Олександр Чернецький, 130 кг

Запасні, спаринг-партнери

Олександр Шишман

Греко-римська боротьба для України – унікальна олімпійська дисципліна, адже всі спортсмени, які завоювали ліцензії, можуть претендувати на медалі.

Жан Беленюк – супертитулований спортсмен, дворазовий чемпіон Європи, чемпіон світу, срібний призер Європейських ігор у Баку, одна з головних надій всієї олімпійської збірної. Шанси на перемогу у нього високі, що підтверджують прогнози Infostrada Sports.

Мати Жана – українка, батько – з Руанди, навчався в авіаційному інституті, був льотчиком, але його призвали до Руанди, де йшла громадянська війна, і він загинув під час військового перевороту на батьківщині. Українському спортсмену неодноразово надходили пропозиції виступати за інші країни – і за Росію, і за Азербайджан, але він їх навіть не розглядав, оскільки вважає себе українцем. Справжня гордість, але для повного комплекту борцеві не вистачає олімпійської медалі.

Партнери Жана по збірній Дмитро Тимченко та Олександр Чернецький також мають шанси піднятися на п'єдестал. В їхньому активі – бронзові медалі Чемпіонату світу-2015, а також нагороди різних проб європейських першостей. Примітно, що всі вони навесні 2016 р. взяли участь у патріотичному флешмобі #яЛюблюСвоюКраїну, опублікувавши відеозвернення, де розповіли, за що люблять Україну.

Вільна боротьба

Чоловіки:

Андрій Квятковський, 65 кг

Павло Олійник, 97 кг

Олександр Хоцянівський, 125 кг

Жінки:

Юлія Хавалджі, 53 кг

Оксана Гергель, 58 кг

Юлія Ткач, 63 кг

Аліна Махиня, 69 кг

Алла Черкассова, 75 кг

Запасні, спаринг-партнери

Ален Засєєв

Тетяна Кіт

Мурази Мчедлідзе

Для борців вільного стилю передолімпійський період видався досить нервовим. Спочатку у відборі провалився лідер команди, дворазовий чемпіон світу Ібрагім Алдатов, а потім в допінг-пробах Андрія Квятковського та Оксани Гергель, які вже завоювали ліцензії, виявили мілдронат, і путівки на Олімпіаду ледь не вислизнули з їхніх рук. На щастя, пізніше з'ясувалося, що концентрація забороненого препарату не перевищує допустиму норму, і дискваліфікацію з Квятковського і Гергель було знято.

За словами тренера українських борців Руслана Савлохова, кар'єра Квятковського буквально висіла на волосині, і якщо б він не отримав ліцензію, швидше за все, завершив би виступи. Однак львів'янин приємно здивував усіх, в тому числі тренера.
Найдосвідченіша українська борчиня – Юлія Ткач – втретє спробує підкорити олімпійський подіум. У 2008 році вона була 11-ю, а в 2012 – сьомою. Після цього 26-річна спортсменка вигравала чемпіонати Європи і світу, причому не кидала тренування навіть під час вагітності. У березні цього року Ткач отримала від президента орден "За заслуги" 3-го ступеня. Аналітики прогнозують їй медаль найвищої проби.

Юлія Ткач
открытые источники

Оксана Гергель та Аліна Стадник-Махиня – обидві власниці золотих медалей чемпіонатів світу, але Махиня виступала частіше і зібрала більше нагород.

Дзюдо

Чоловіки:

66 кг – Георгій Зантарая

90 кг – Кеджау Ньябалі

100 кг – Артем Блошенко

100+ кг – Яків Хаммо

Жінки:

48 кг – Марина Черняк

78 кг – Вікторія Туркс

78+ кг – Світлана Ярьомка

Спаринг-партнери

Олег Глущенко

Федір Панько

Анастасія Наумова

Українським дзюдоїстам цього разу теж є що показати. Компанія підібралася строката, різновікова, але перспективна.

Георгій Зантарая народився 21 жовтня 1987 в Галі (Грузія). У 1992-му війна змусила сім'ю Георгія покинути батьківщину і переїхати в Україну, де він почав займатися дзюдо. У 2012 році Зантарая дебютував на Олімпійських іграх в Лондоні у ваговій категорії 60 кг, але в першому колі змагань поступився італійцеві. Георгій – чемпіон світу, чемпіон і призер континентальної першості, володар Кубка світу та Європи.

22-річний суперваговик Яків Хаммо – готовий герой для фільму. Він жив у Донецьку, має ассірійське коріння, навчався у фізико-математичній школі і паралельно займався дзюдо. Вступив на спеціальність "безпека інформаційно-комунікаційних систем" Донецького університету, а після окупації міста був змушений переїхати до Києва.

У 2015 році Хаммо став другим в історії українцем, який виграв медаль світової першості в суперважкій вазі, посівши третє місце. На своєму дебютному дорослому чемпіонаті світу Яків провів п'ять переможних сутичок, а на початку травня 2016-го отримав золоту медаль на турнірі Grand Slam з дзюдо у Баку. Аналітики вважають, що молодому даруванню по силах взяти бронзу в Ріо.

26-річному Кеджау Ньябалі на прізвисько Кинджал відбірковий олімпійський турнір дався нелегко: були і травми, і сімейні трагедії, після чого результати спортсмена відчутно погіршилися. Однак етнічний гвінеєць, який представляє Кіровоградську область, встиг вскочити на підніжку поїзда, що йде до Ріо.

Марина Черняк в цьому циклі завоювала бронзу чемпіонату Європи-2014 та стала третьою на недавньому турнірі "Мастерс" в Мексиці. Світлана Ярьомка у квітні завоювала "срібло" на чемпіонаті Європи, а в минулому році на Європейських іграх провела рекордно короткий бронзовий фінал, перемігши суперницю з Білорусі всього за 51 секунду.