УКР
App for android App for apple
Головні новини
Подобається

Колонка автора: Все, що треба знати про Стріт воркаут

05/05/2015
Колонка автора: Все, що треба знати про Стріт воркаут

 

street--workout

Фітнес-зал – допомагає багатьом підтримувати себе у формі і вести здоровий спосіб життя.

Однак не у всіх є бажання ходити в дорогі фітнес-зали і купувати щомісячні абонементи. У зв'язку з цим. в американських бідних районах зародилася культура здорового способу життя, яка зараз популярна навіть в українських селах. 

Історія

Ідея воркаут неймовірно проста: виходь і займайся на всьому, що підходить – на турніках, бетонних парканах і залізних перилах.

І якщо в 90-х цей рух не було ні організації, ні ідеології, то вже в 2000 році в США з'явилася перша тренування-команда барменів, яка популяризує рух і зробила його публічним. Як організатори вуличних занять, так і місцева влада – все прекрасно розуміли, що енергію буйної молоді краще направити в русло спорту, а не криміналу. І вже на початку 2000-х в американських містах починають активно будуватися вуличні спортмайданчики, де може займатися кожен бажаючий.

street--workout2

Особливості тренування

Вулиця тренування – це по суті та ж силова гімнастика, тільки в непрофесійної середовищі і на звичайних турніках. Але навіть у таких майданчиків є власні особливості, які допомагають усім, хто займається, відчути себе частиною професійного спорту.

каучукове покриття
закруглені кінці снарядів
турніки різного рівня
безпечні відстані між перекладинами

street--workout1

Популярність вуличного спорту привела до того, що довелося якось налагодити систему оцінки спортсменів на різних змаганнях: тут стріт воркаут стає схожим на брейк данс-, оскільки оцінюються не тільки сила і витривалість учасників, але і те, як майстерно вони показують своє шоу.

Стріт воркаут в останні роки став популярним і в Україні – і, що головне, не тільки у великих містах, але навіть у невеликих селах. Вулична гімнастика стає відмінною альтернативою поганому дозвіллю – більше ніякого алкоголю або бездумних посиденьок. І працює це прекрасно навіть без офіційної державної підтримки або спецпрограми: хлопці самоорганізуються без зовнішньої підтримки, влаштовують змагання та регулярні зустрічі.

street--workout3

 

Зірки

У 2012 році переможцями телешоу «Україна має талант» стала команда воркаут, яка завоювала серця жіночої половини і повагу чоловічої половини аудиторії завдяки своєму ефектному шоу:

Ще один знаковий український спортсмен – Денис Мінін, який займається 7 днів на тиждень і показує просто фантастичний воркаут на будь-яких поверхнях, придатних для цього. Його сольний відео зібрало на Youtube понад 6 млн переглядів:

Однак найбільш хітовим відеороликом на Youtube відео київських воркаутер, які займаються у столичному Гідропарку – одному з найпопулярніших місць для занять вуличної гімнастикою не тільки в Києві, а й в Україні. Воно зібрало понад 7,5 млн переглядів за рік і сотні публікацій у зарубіжних блогах і соцмережах:

 

 

Джерело: korupciya. sport