УКР
App for android App for apple
Інші види спорту
Подобається

Король біатлону Бьорндален завершив кар’єру

03/04/2018
Король біатлону Бьорндален завершив кар’єру


Це був останній сезон норвежця

Норвезький біатлоніст Уле Ейнар Бьорндален, який є восьмиразовим олімпійським чемпіоном, оголосив про завершення кар'єри.

"Я б охоче виступав ще кілька років, але це мій останній сезон", – сказав Бьорндален під час прес-конференції.

За словами спортсмена, у період літньої підготовки у нього було два напади миготливої аритмії, ще один був на початку сезону-2017/18. Проблеми виникали не під час тренувань, тому норвезький спортсмен не сумнівався в тому, що може продовжувати готуватися до перегонів.

У сезоні-2017/18 кращим результатом 44-річного спортсмена стало 12-е місце в спринті на етапі Кубка світу в Контіолахті. У загальному заліку Кубка світу норвежець посів 42-е місце. Цікаво, що вперше з 1994 року Бьорндален не потрапив в топ-10 в особистих гонках сезону.

Нагадаємо, що на Олімпіаду-2018 Бьорндален в складі збірної Норвегії не відібрали. Проте він поїхав в Пхенчхан в складі збірної Білорусі, за яку виступає його дружина Дарина Домрачева, в якості тренера.

Бьорндален шість разів вигравав загальний залік Кубок світу, йому належить рекорд за кількістю перемог на Кубку світу (95-53-31). Бьорндален є найтитулованішим біатлоністом в історії Олімпійських ігор (8-4-1) і чемпіонатів світу (20-14-11).

Бьорндален здобув 96 особистих перемог на етапах Кубка світу з біатлону та лижних гонок (95 і 1 відповідно), а всього має 137 перемог разом з командними дисциплінами. Він вважається найуспішнішим біатлоністом світу.