УКР
App for android App for apple
Здоров'я
Подобається

Лікарі витягли з ока пацієнта 12-сантиметрового черв’яка (ФОТО 18+)

17/06/2016
Лікарі витягли з ока пацієнта 12-сантиметрового черв’яка (ФОТО 18+)

Живого хробака, який облаштувався в оці 75-річного індійця, витягли на днях лікарі з госпіталю Фортіс в індійському місті Мумбаї. Довжина паразита склала 12 з гаком сантиметрів. Шокуючий випадок «МК» прокоментували в Інституті медичної паразитології.

Все почалося з того, що у пана Крішнамурті почервонів і почали свербіти очі. Він звернувся в клініку, де йому виписали заспокійливі краплі, але ті не допомогли. І тільки під час повторного візиту Крішнамурті лікар при ретельному огляді ока помітив … живого хробака.

Операція з видалення його з-під шкіри зайняла 15 хвилин. Доктор Сітараман був дуже здивований, коли витягнув безхребетного, довжина якого склала 12 з половиною сантиметрів. «За всю свою тридцятирічну кар'єру я не бачив нічого подібного», – зізнався Сітараман.

За словами лікарів госпіталю Фортіс, вони чули, що черв'яки іноді проникають в кровотік і потім розвиваються всередині тіла, але з паразитом такого розміру вони зустрілися вперше.

495_25427

– У цьому немає нічого особливого, каже професор, заввідділу сучасних методів лікування Інституту медичної паразитології Олександр Бронштейн. – Черви такої довжини, що живуть під шкірою людини, – це, скоріше за все дирофілярії (dirofilaria). Це гельмінти, що паразитують в організмі людини.

– Яким чином вони проникають в організм?

– З укусами комарів, які перед цим заразилися личинками дірофілярій, вкусивши заражену ними собаку. Найчастіше переносниками дірофілярій є саме ці тварини. Отже, після того, як личинка хробака потрапляє під шкіру з укусом комахи, вона починає переміщатися під шкірою. Найчастіше місцями локалізації цих паразитів є кон'юнктиви очей, обличчя, жіночі груди і мошонка у чоловіків. У нашому інституті ми часто стикаємося з подібними випадками.

– Як виглядають дирофілярії?

– Вони довгі і тонкі, на вигляд нагадують волосінь. Іноді наші пацієнтки, виявивши їх в оці, самі витягують їх пінцетом, а потім приносять нам на впізнання. З інших органів, що прижилися там черв'яків доводиться витягувати оперативним шляхом.

– Для яких регіонів характерно поширення таких хробаків?

– Для будь-яких. Зокрема, для московського – це не рідкість.