Магнус Карлсен йде до виграшу за звання чемпіона світу

28/11/2018

У Лондоні проходив тай-брейк між норвезьким гросмейстером Магнусом Карлсеном і американцем Фабіано Каруаной в матчі за шахову корону.

Чинний володар корони обіграв претендента Фабіано Каруану.

Норвежець Магнус Карлсен вийшов вперед у матчі проти американця Фабіано Каруана.  У першій партії на тай-брейку Карлсен здобув перемогу і відкрив рахунок – 1: 0.

Ця партія стала першою результативною зустрічі в рамках всього матчу за звання чемпіона світу з шахів.  Раніше 12 партій фінального поєдинку завершилися внічию з рахунком – 6: 6.

На тай-брейку шахісти проведуть в загальній складності 4 партії з контролем часу 25 хвилин.  При цьому на хід у обох буде 10 секунд.

У тому випадку, якщо після закінчення чотирьох партій рахунок буде рівним, Каруана і Карлсен проведуть 2 партії з контролем 5 хвилин і трьома секундами на хід.  При необхідності можуть бути зіграні ще 4 бліц-матчі з двох партій.

Магнус Карлсен є одним з наймолодших гросмейстерів світу.  На рахунку юнака кілька шахових Оскарів.  Молодому спортсмену вдалося, здавалося б, неможливе: він має найвищий рейтинг Ело за весь період його існування – 2882 пункту.