УКР
App for android App for apple
Здоров'я
Подобається

Нарешті стало відомо, безпечно хрустіти суглобами пальців чи ні

04/04/2016
Нарешті стало відомо, безпечно хрустіти суглобами пальців чи ні

Ти думаєш, що знаєш всю правду про хрускіт суглобів?

hrus
Одні роблять це в силу звички, інші, щоб просто розім'яти пальці, треті похрускують перед початком важливої ​​справи … Причини, в принципі, не особливо важливі, головне – відчуття полегшення і гнучкості в пальцях після того, як гарненько похрустите кісточками! Ти думаєш , що знаєш всю правду про хрускіт суглобів?  

Тебе напевно не раз попереджали, що звичка хрустіти суглобами пальців неминуче призведе до артриту в літньому віці. Що ж, цілком логічне твердження … Ми пропонуємо з'ясувати, чи правда це.

Багато хто вважає, що потріскуючий звук при розминці пальців утворюється від тертя суглобів один об одного. У нас є хороша новина: тертя не має нічого спільного з природою цих клацань.

Між кожним з наших суглобів знаходиться синовіальна рідина, що має консистенцію яєчного білка. Вона виступає в ролі мастила, яка забезпечує рухливість суглобів. Раніше вважалося, що джерело звуку –  бульбашки газу (діоксиду вуглецю), що лопаються і утворюється в цій рідині.

Недавні дослідження за допомогою сучасного рентгенівського обладнання показали, що звук формується в синовіальній рідині внаслідок утвореня вакууму від раптового переміщення суглобів, але ніяк не тертя.

Провівши аналіз експерименту, який тривав 5 років, Американська рада сімейної медицини зробила висновок, що немає ніякого зв'язку між розминання пальців рук і розвитком артриту. Пізніше вчені додали, що це захворювання може з'явитися внаслідок важкої фізичної праці і одноманітних, постійно повторюваних рухів.

Звичайно, жодна шкідлива звичка (так-так, хрускіт кісточками відноситься до таких) не проходить безслідно.

Крім іншого, цей звук може дратувати оточуючих. Так що хрусти з обережністю і краще поодинці … або використовуй альтернативні способи розминки рук.