Найкращі спортсмени України: хто вони?

20/01/2019

Олександр Абраменко (фристайл)

Олександр Абраменко – єдиний, хто з української збірної на Олімпійських іграх в Пхенчхані виграв медаль – олімпійське золото. Це золото стало третім в історії незалежної України на зимових Олімпіадах і першою медаллю у вітчизняному фрістайлі.

Дарина Білодід (дзюдо)

Справжній український вундеркінд. 17-річна Дарина Білодід в минулому році не програла жодної сутички, а її серія досягла 35 перемог. Вона стала наймолодшою ​​чемпіонкою світу з дзюдо в історії. Також в минулому сезоні вона виграла юніорський чемпіонат світу і здобула перемогу на Кубку Європи, турнірах серії Grand Prix і серії Grand Slam.

Марія Бова (бокс)

Україна сильна не тільки в чоловічому боксі, а й в жіночому. Лідер збірної в категорії до 64 кг Марія Бова в минулому році програла два бої – на чемпіонаті Європи в півфіналі вона поступилася болгарці Меліс Йонузовой, завоювавши бронзу, а на чемпіонаті світу дійшла до фіналу, де програла китаянці Дан Доу. При цьому, на світовій першості Бова в півфіналі і фіналі боксувала з травмою ноги.

Сергій Гузєв (ММА)

Кращий український боєць ММА Сергій Гузєв виходив в клітку раз. Влітку чемпіон світу за версією WWFC в середній вазі на турнірі WWFC 11 підкорив переповнені трибуни київського Палацу Спорту, вигравши за очками завзяте 25-хвилинне протистояння з колишнім бійцем UFC з Бразилії Вагнером Сілвою.

Олена Костевич (кульова стрільба)

Олена Костевич на чемпіонаті світу в Кореї отримала одразу дві медалі. В активі олімпійської чемпіонки індивідуальне золото і бронзу в парі з Олегом Омельчуком в стрільбі з пневматичного пістолета на дистанції 10 метрів.

Олександр "s1mple" Костильов (кіберспорт)

Кращий гравець світу з CS: GO Олександр "s1mple" Костильов. Українець став першим гравцем в історії CS: GO, чия різниця вбивств і смертей на великих турнірах склала більш ніж +1000 за рік. Також в минулому році він виграв шість медалей MVP від ​​HLTV, з них дві – за чемпіонати, на яких Natus Vincere не стає чемпіонами, що сталося вперше в історії.

Павло Коростильов (кульова стрільба)

Павло Коростильов в минулому році став єдиним чоловіком в олімпійських видах спорту, хто став чемпіоном світу. На світовій першості в Кореї він став чемпіоном у стрільбі з малокаліберного пістолета на дистанції 25 метрів, а також завоював ще дві бронзи, отримавши також олімпійську ліцензію на Ігри-2020.

Василь Ломаченко (бокс)

Один з кращих боксерів світу незалежно ваговій категорії. Минулого року Ломаченко переміг Хорхе Лінареса, завоювавши титул чемпіона світу в легкій вазі. Причому українець став чемпіоном світу в третій ваговій категорії тільки за рекордні 12 поєдинків. 8 грудня Василь об'єднав титули в легкій вазі в бою з Хосе Педрас.

Наталія Прищепа (легка атлетика)

Наталія Прищепа стала першою в історії спортсменкою, якій вдалося захистити титул чемпіонки Європи на дистанції 800 метрів.

Михайло Романчук (плавання)

На чемпіонаті Європи в Глазго Михайло став мультимедалістом, вигравши два золота і срібло. На світовій першості на короткій воді він виступить на коронній дистанції 1500 м.

Еліна Світоліна (теніс)

Еліна Світоліна за підсумками 2018 року стала четвертою в світі.

Олександр Усик (бокс)

У минулому році Олександр Усик заявив про себе на весь світ. Завдяки Всесвітньої боксерської суперсерії він починав рік чемпіоном світу за версією WBO, а завершив його з титулами WBC, IBF і WBA, ставши абсолютним чемпіоном у важкій вазі.

Ольга Харлан (фехтування)

Одна з кращих спортсменок сучасної України Ольга Харлан в минулому році вперше за 10 років не виграла особисті медалі чемпіонатів світу та Європи.