УКР
App for android App for apple
Мотивація
Подобається

Нічого не встигаєте? Прості і ефективні способи спланувати свій час

26/03/2016
Нічого не встигаєте? Прості і ефективні способи спланувати свій час

Нічого не встигаєте? Тайм-менеджмент вам на допомогу !
Крутитесь, як білка в колесі, ледве встигаєте розібратися з робітниками і домашніми справами, а на відпочинок і хобі часу не вистачає? Мрії так і залишаються мріями? На допомогу прийде психологічна тактика тайм-менеджмента. Нехитрі прийоми допоможуть правильно розподілити свій час і сили, і ви навчитеся справлятися з важливими завданнями без перенапруги, авралів, нервових зривів і постійного відчуття нависання меча над головою …

 

gfds

 

"Лікарі не радять починати дієту з понеділка, бо все одно не вийде – є така психологічна заморочка. А ось організацію часу можна сміливо починати з будь-якого дня, – радить психолог Олена Приходько. – Насамперед скажіть рішуче" НІ "біганині і метушні. Тайм -менеджмент стартує з того моменту, коли ви усвідомлюєте, що це ненормально: ви чимось зайняті цілодобово і на відпочинок або хобі практично не залишається вільних годин.


Якщо у вас багата уява, то постарайтеся викроїти тихий вечір для невеликого експерименту. Зосередьтеся і уявіть, що вам залишилося жити всього лише рік. Подумайте, як ви цей рік проживете, які справи виявляться найважливішими. А раптом жити залишилося місяць або навіть всього тиждень? Це, звичайно, може здатися радикальним рішенням, але допомагає привести думки в порядок ".


Якщо ви розумієте, що повністю завантажені, спробуйте допомогти собі певними психологічними прийомами. Наприклад, почніть з "карти бажань" або, по-іншому кажучи, – візуалізації.
У чому суть цього методу? Психологи радять викладати свої проблеми і бажання письмово, причому, краще писати від руки на папері, а не друкувати на комп'ютері.

Або спробуйте зобразити свої бажання за допомогою колажу – наклейте на аркуш паперу все, чого ви хочете досягти в певний момент часу. Наприклад, намалюйте себе, щасливу і успішну, в оточенні багатої обстановки, за кермом автомобіля своєї мрії, в колі сім'ї або на острові в океані з ідеальним в вашому розумінні чоловіком, навіть якщо такого немає ще на горизонті. Малюйте те, що ви хочете отримати. Або скористайтеся фотографіями і вирізками з журналів, листівками … Проявіть творчість на повну!

Якщо з творчістю у вас негаразди і зробити колаж для вас занадто складно, спробуйте скористатися системою Бенджаміна Франкліна.

Бенджамін Франклін – живий доказ того, що талановита людина талановита в усьому, а ще того, що грамотний розподіл часу дозволяє встигнути зробити сотню справ. Франклін займався одночасно і фізикою, і політикою, і мовами, і розробкою освітніх програм. Як йому все вдавалося? Завдяки ретельному плануванню та розподілу свого часу і сил!

Слідуючи його позитивному наприклад, ми теж можемо розділити свої плани на чотири основні групи: глобальні (на життя), довгострокові (на роки), короткострокові (на місяці або тижні) і щоденні. А щоденні за ступенем важливості поділяються на першочергові, другорядні і малозначні. І, природно, поки не вирішені першочергові завдання, вас не повинні хвилювати другорядні.

Все, що не встигли за день, переносите на наступний – вже через тиждень-другий ви побачите, які справи ви постійно переносите. А може, їх і зовсім не потрібно робити?

"Іноді метод Франкліна рекомендують доповнювати веденням спеціальних щоденників або блогів, але це годиться далеко не для всіх, більше того, напружено працюючих людей це буде тільки відволікати від основного завдання, – розповідає Олена Приходько. – Якщо вам важко включитися в систему, можна спробувати додатковий поділ справ на:

– Важливі і термінові; – важливі і нетермінові; – неважливі і термінові; – неважливі і нетермінові.

Боріться з будь-якими ознаками перфекціонізму, не намагайтеся завжди шукати ідеальне рішення і не дорікайте себе за те, чого не встигли зробити. Коли ви витрачаєте сили і час на переживання через помилки, і тим більше, коли ви лаєте себе за невдачі, у вас не залишається енергії на досягнення успіху ".

Важливі правила тайм-менеджменту

– Дозволяти собі відпочинок і навіть спеціально планувати його. Хоча б раз у 2-3 години цілеспрямовано відволікайтеся від роботи. У цей час думати про справи заборонено. Перекусіть із задоволенням, поговоріть з колегою, займіться гімнастикою для очей – але тільки не перемикайтеся на іншу діяльність.

– Дрібні справи виконуйте блоками: відповіді на листи, вчинення телефонних дзвінків, робота з документами. І не кидайте такі заняття на середині.

– У центр робочого столу покладіть всі речі, якими користуєтеся щодня, і найважливіші документи. Для менш необхідних предметів і паперів існують тумбочки і ящики столу.