Норвежець обіграв росіянина і відстояв титул чемпіона світу з шахів

01/12/2016

Чемпіону світу з шахів Магнусу Карлсену з Норвегії вдалося відстояти свій титул у матчі проти російського гросмейстера Сергія Карякіна, передає Корупція Спорт

У четвертій партії тай-брейка, перемогу в якій з рахунком 3:1 здобув Карлсен, який грав чорними фігурами, Карякін на 50 ходу визнав поразку.

Поєдинок між Карлсеном і Карякіним тривав в Нью-Йорку майже три тижні, він проходив у приміщенні колишнього рибного ринку на Манхеттені.

Через звуконепроникне скло за грою в реальному часі спостерігали сотні глядачів. Вхідні квитки коштували від 100 до 500 доларів.

Перші 12 партій з класичним контролем закінчилися внічию 6: 6.
Для визначення переможця шахістам довелося зіграти додатково чотири партії в швидкі шахи з контролем по 25 хвилин.

Як писала лондонська Times, за матчем особисто стежив російський президент Володимир Путін, а його прес-секретаря Дмитра Пєскова нібито бачили у Нью-Йорку в натовпі.

За словами організаторів, поєдинок між Карлсеном і Карякіним привернув увагу близько шести мільйонів уболівальників в різних країнах світу.

Для 26-річного Магнуса Карлсена, лідера рейтингу ФІДЕ, це вже третій матч за звання чемпіона світу з шахів.

У 2013 році він вперше завоював шахову корону, обігравши в Індії іменитого Вішванатана Ананда.

У 2014 році Карлсен відстояв чемпіонський титул, знову вигравши у Ананда, матч між гросмейстерами проходив в Сочі.

Сергій Карякін, ровесник Карлсена, в 2003 році увійшов в історію як наймолодший у світі гросмейстер, отримавши це звання у віці 12 років.
Карякін народився в Криму, проте переїхав звідти до Росії задовго до російської анексії півострова.

У 2015 році гросмейстер здобув перемогу на Кубку світу з шахів, отримавши право на участь в турнірі претендентів на звання чемпіона світу.
Призовий фонд матчу Карлсен-Карякін склав 1,1 млн доларів без урахування виплат спонсорів. Повідомляється, що переможець отримає 60% від цієї суми.