Олімпіада-2018: Україна обігнала ОАР, Норвегія вийшла на перше місце

18/02/2018

Золота медаль Олександра Абраменка стала головним сюрпризом.
На Олімпійських іграх у Пхьончхані сьогодні було розіграно шість комплектів медалей — у гірських лижах, біатлоні, ковзанах, лижних гонках і фрістайлі (2).

За підсумками змагального дня Норвегія очолила медальний залік.

Австрієць Марсель Хиршер завоював золоту медаль у гігантському слаломі. Це вже друге золото для 28-річного спортсмена на Іграх у Пхьончхані. Раніше він виграв змагання в суперкомбінації (швидкісний спуск + спеціальний слалом). Срібним призером у гігантському слаломі став норвежець Хенрік Крістофферсен. Бронзу завоював француз Алексіс Пинтуро. Латвійський гірськолижник Крістапс Звейниекс посів 35-е місце. Його програш австрійцю склав 10,23 секунди.

Норвезькі лижники стали переможцями чоловічої естафети 4х10 км. Срібну медаль завоювали олімпійські атлети з Росії, бронзову — французи. Російські лижники по ходу другого етапу лідирували з відривом від конкурентів в 40 секунд, а перед заключним вже відставали на 16 секунд від норвежців.

Французький біатлоніст Мартен Фуркад виграв мас-старт на 15 км. Він допустив два промахи на чотирьох вогневих рубежах і у фінішному створі на мить випередив німця Зімона Шемппа, який не закрив всього одну мішень при стрільбі. Чемпіон був визначений лише за допомогою фотофініша. Бронзову медаль здобув норвежець Еміль-Хегле Свендсен.

Норвезький фрістайліст Эйстейн Бротен завоював золото в слоупстайлі. Для Геппера це вже друга олімпійська медаль у кар'єрі. У 2014 році він отримав бронзу. Срібло дісталося американцеві Ніку Гепперу, який став третім на Іграх у Сочі. Бронза дісталася канадському спортсмену Алексу Больє-Маршану.

А золото в лижній акробатиці взяв українець Олександр Абраменко. Другу суму балів набрав китаєць Цзя Цзунян. Третій результат показав представник команди олімпійських атлетів з Росії Ілля Буров.

Маючи в активі золоту медаль, збірна України вийшла на 17-е місце, зрівнявшись з командою Польщі. Цікаво, що завдяки успіху Абраменко, українська збірна обігнала команди Олімпійських атлетів Росії, Словенії, Китаю і Фінляндії, які зазвичай виділяються на Олімпіадах.

Збірна Норвегії з дев'ятьма медалями в активі наздогнала Німеччину і вийшла на перше місце, завдяки кращому показнику по срібних нагородах.