УКР
App for android App for apple
Мотивація
Подобається

Ось чому одних людей комарі кусають більше, ніж інших

15/03/2016
Ось чому одних людей комарі кусають більше, ніж інших

Не всі комарі кусаються. Самці комарів проводять свої дні, харчуючись рослинною їжею і мирно попиваючи квітковий нектар. Самки теж не проти того, щоб поласувати нектаром. Але перед тим, як відкласти яйця, самкам деяких видів комарів необхідно напитися теплої крові.

Як же комарі знаходять своїх жертв? І чому деяких кусають більше, ніж інших? Виявляється, самок привертають 4 основні чинники.

a

Молочна кислота

Комарів, перш за все, привертає запах молочної кислоти, яка виділяється через потові залози людини. Чим сильніше її виділення, тим краще для комах. Причому дослідження показали, що комарів більше «цікавить» молочна кислота, яка виділилася деякий час назад. Свіжий піт їх мало приваблює. Крім фізичної активності, молочна кислота виробляється в організмі, коли людина споживає певні продукти, наприклад, містять високий рівень калію або солі.

Бактерії

Інші дослідження говорять про те, що деякі типи бактерій, які живуть на нашій шкірі, впливають на нашу привабливість для комарів. У дослідженні 2011 року експертам вдалося виявити, що наявність великої кількості декількох видів бактерій на шкірі заворожує комарів. Мова особливо йде про бактеріях Variovorax і стафілококу.

Примітно, що місця, на яких скупчення бактерій менше, практично не залучають комарів. Це пояснює, чому ці комахи так люблять кусати нас за щиколотки і ступні, адже там, як правило, накопичується найбільша кількість бактерій.

Група крові

Не дивлячись на те, що комарі кусають нас всіх, у них є певні улюбленці. Це люди з першою групою крові. Якщо вам здається, що це зовсім не так, тоді можна провести експеримент, коли на вулицю у вечірній час вийде дві людини з першої та четвертої групою. Укусів на тілі первогруппніка буде набагато більше. І цей факт вже давно доведений. Найменш привабливою групою крові для укусів комарів є третя і четверта групи

Крім того, на підставі роботи деяких генів, близько 85 відсотків людей через шкіру подають сигнал комарам, який говорить про їх групі крові, інші 15 відсотків цього не роблять. Тому комарів більше привертають ті, хто дає їм подібні сигнали.

Вуглекислий газ

Одним з ключових моментів, спираючись на який комар знаходить свою жертву, це запах вуглекислого газу, що виробляється людьми при диханні. Під час цього вони використовують орган, званий максилярні щупик (особливу будову ротового апарату), який і допомагає комарам виявляти вуглекислий газ навіть на відстані 50 метрів. Люди, які видихають більше вуглекислого газу, як правило, мають на своєму тілі більше комариних укусів. Більш того, вчені довели, що любителі випити пиво теж привабливий об'єкт для комарів, оскільки навіть після пляшки пива дихання людини частішає.