УКР
App for android App for apple
Головні новини
Подобається

Перемога та рекорд: українська фігуристка тріумфувала в Мілані

24/03/2018
Перемога та рекорд: українська фігуристка тріумфувала в Мілані

Альона Савченко в парі з Бруно Масо продовжує підкорювати вершини

Вихованка київської школи фігурного катання Олена Савченко з Обухова під німецьким прапором виграла чемпіонат світу в парі з Бруно Массо.

При цьому німецькі фігуристи у сумі набрали у Мілані 245,84 бала, що стало новим світовим рекордом. Ще один рекорд – 162,86 бали в довільній програмі. Навіть на Олімпійських іграх в Пхьончхані, де Савченко і Массо стали чемпіонами, вони набрали менше (235,9).

До трійки призерів увійшли росіяни Євгенія Тарасова і Володимир Морозов, а також французи Ванесса Джеймс і Морган Сіпре.

Для Савченко ця перемога на чемпіонаті світу – шоста. До цього вона перемагала в 2008-2009, 2011-2012 та 2014 роках в парі з Робіном Шолкови. З ним же двічі була другою (2010, 2013) і один раз третьої (2007). З Бруно Массо екс-українка теж почала з бронзи (2016), продовжила сріблом (2017) і тепер вони дісталися до золота.

Нагадаємо, що Савченко представляла Україну до 2002 року, в тому числі – на Олімпійських іграх в Солт-Лейк-Сіті. А потім почала виступати під німецьким прапором і взяла участь у чотирьох Білих Олімпіадах. Двічі була третьою (2010, 2014) і нарешті першою (2018).

Олімпійська чемпіонка Олена Савченко, яка виступала за Німеччину, в словах подяки згадала і про Україну. Вихованка київської школи фігурного катання Олена Савченко подякувала Україні, яка дала їй путівку у великий спорт.

«Мій шлях до олімпійського золота вийшов зовсім не простим. Ті, хто знає мене, розуміють, наскільки важко мені далася ця нагорода. Але це найкраща дорога, так як я насолоджуюся фігурним катанням. Рада, що в результаті прийшла до своєї мрії», — сказала Савченко.

Фігуристка зазначила, що не дивлячись на те, що на батьківщині вона не досягла бажаного, в душі вона завжди залишиться українкою.