Плакати чи сміятися, що Верняєв не захистив титул чемпіона світу (ФОТО, ВІДЕО)

02/11/2015

Чемпіон світу-2014 у вправах на брусах українець Олег Верняєв учора не зумів знову, як і торік, піднятися на вершину п'єдесталу, показавши другий результат

Верняєв

Чемпіонат світу зі спортивної гімнастики, який учора завершився у шотландському Глазго, приніс збірній Україні одну нагороду – "срібло" Олега Верняєва у вправах на брусах.

Порівняно з минулорічною планетарною першістю наші гімнасти зробили крок назад. Так, у 2014-му на чемпіонаті світу в китайському Наньіні вони здобули дві нагороди. Верняєв виграв вправи на брусах, а бронзовий призер Олімпіади-2012 в опорному стрибку Ігор Радівілов знову підтвердив свій клас, ставши віце-чемпіоном світу в цьому виді програми.

У медальному заліку збірній України це принесло 5-те місце. Причому за якістю нагород ми обійшли росіян, які з одним "золотом" і п'ятьма "бронзами" фінішували шостими. Нині ж наша збірна 10-та. Зазначимо, що медалі здобули спортсмени лише 15 країн.

На старті чемпіонату світу-2015 українці мали чудові позиції. Згідно з протоколами кваліфікації, навіть кращі, ніж торік. Верняєв пробився до фіналу багатоборства з другим результатом, до фіналу вправ на брусах – з першим, опорного стрибка – з п'ятим і вправ на коні – з восьмим. Зазначимо, що торік киянин мав лише два фінали – багатоборство і бруси.

В абсолютній першості всі українські уболівальники, завмираючи, чекали вільних вправ – найслабшого виду всіх наших гімнастів, які сучасний килим отримали пару тижнів тому. Та Олег впорався з ними досить непогано, набравши майже 15 балів – 14,975.

Верняєв

Як виявилося, побоюватися треба було коня. Маючи у кваліфікації високі 15,166, у фіналі багатоборства наш спортсмен отримав лише 13,566. Посеред комбінації Олег зістрибнув зі снаряду, що коштувало йому нагороди. В інших видах він потім набрав свої звичні бали, та прорватися на п'єдестал вже було нереально. Зрештою, як і в 2014-му, четверте місце.

Та схоже, напружені стосунки з найпідступнішим і норовливим снарядом вдалося налагодити. Адже вже наступного дня у фіналі вправ на коні українець мав 15,266 – шосте місце.

У третій день особистих фіналів Олег мав два виступи – опорний стрибок і бруси. Був знову четвертий у стрибку, де поступився призерам за складністю програми.

Радівілов же у цьому фіналі фінішував п'ятим. Якщо Ігор знову хоче мати олімпійську медаль у своїй "коронці", йому необхідно ускладнювати програму. Обидва йото стрибки мають складність 6,0, тим часом як конкуренти виконують 6,2 та 6,4.

Ну, а на брусах у виконанні Олега всі ми чекали знову чемпіонського виступу. Тим паче, що на це нас налаштували найвищі оцінки у кваліфікації та фіналі багатоборства. Проте на своїх улюблених брусах Олег не виглядав так впевнено, як пару днів тому.

Відповідно, і судді поставили дещо нижчі оцінки, проте для звання віце-чемпіона світу їх вистачило – 16,066.

Крім медалі, українець здобув ще й олімпійську ліцензію на Ігри-2016.

Відзначимо і те, що всі свої програми, крім опорного стрибка, Верняєв цього року ускладнив. І якби не прикра осічка на коні, гімнаст подолав би рубіж в 91 пункт, що теж забезпечило б медаль.

Тож, зважаючи на все це, хай Олег і не зумів захистити титул чемпіона світу, проте і "сріблу" треба радіти. Ну а прориву в абсолютній першості чекатимемо вже менше, ніж за рік – у серпні на Олімпіаді в Ріо-де-Жанейро. Вже після двох четвертих місць на чемпіонатах світу Верняєв і накопичив необхідний досвід, і загартувався психологічно, і заслужив місця в Топ-трійці. Головне – аби не турбували травми, які, на жаль, перед відльотом на чемпіонат світу, давали про себе знати…