УКР
App for android App for apple
Здоров'я
Подобається

Поганий лікар: як викрити його некомпетентність

03/04/2016
Поганий лікар: як викрити його некомпетентність

Як часто ви потрапляли на прийом до поганого лікаря, який і не вилікував, і стяг шалену суму грошей на марне «лікування»? Бували випадки? Від такого лікування відпадає усіляке бажання звертатися по допомогу до лікарів, адже ніколи не знаєш, хто тобі зустрінеться. Ми вирішили допомогти зрозуміти, на що варто звернути увагу при прийомі у лікаря та як виявити його некомпетентність.

 

gfdsa

 

Інтернет в поміч!

Ми все частіше звертаємося не до чергового лікаря з найближчої лікарні, де завжди шалені черги та вороже обслуговування, а до платних приватних клінік, де вам піднесуть і чашечку чаю, приймуть без черг, все по запису! Це все не займе вашого часу, порадує приємним обслуговуванням, хоч і викласти грошей доведеться трохи більше. І в тому і в іншому випадку ми не застраховані від непрофесіоналізму лікарів. Зараз усі поважні медичні структури мають свої сайти та портали. Як мінімум можна знайти тематичні форуми про лікарні та лікарів у вашому місті. Там докладно опишуть геть усі особливості нашої медицини та дадуть доручну пораду. Зрозуміло, що гарний лікар матиме багато позитивних відгуків в свою адресу, і навпаки. Так легко можна визначити чи варто довіряти своє здоров’я тому чи іншому спеціалісту.

Лікарський професіоналізм

«Вік живи – вік учись!» Цей вислів завжди доречний, і лікарі повинні постійно підвищувати свій рівень знань та кваліфікацію, адже його професія вимагає досконалого володіння інформацією. Тож, якщо в кабінеті лікаря всі стіни завішані дипломами, нагородами, сертифікатами – значить він прагне до цієї досконалості та володіє новітніми знаннями в лікуванні пацієнтів. Якщо ж стіни завішані похвальними грамотами, відомостями про стаж роботи та фото лікаря сумнівного характеру – це точно не ваш порятунок.

Психологічні якості лікаря

Лікарі – теж люди. Але їхня професія загартувала їхній характер та вразливість, тому іноді, при складних випадках, можна сприйняти таку жорсткість та беземоційність за байдужість та жорстокість. Насправді все зовсім не так. І у таких екстрених випадках лікар якраз і не повинен бути емоційним, та має «холоднокровно» рятувати життя пацієнту у будь-який спосіб.

Але варто звернути увагу на комфортність. Чи відчуваєте ви себе спокійно та комфортно поруч з лікарем, чи викликає він у вас довіру та бажання поділитися навіть найпотаємнішими проблемами, чи доброзичливий він, чуйний та уважний? Це дуже важливо, коли лікар та пацієнт знаходять контакт та можуть правильно зрозуміти один одного. Особливо такими якостями має володіти педіатр, адже він працює з дітьми.

Процес обстеження та лікування

Ви на прийом принесли свої результати аналізів виконані в іншій лікарні. Лікар мимохідь оглянув їх та відклав убік, запевнивши, що вони неправильні і вимагає зробити ті ж самі, але у нього в лабораторії. Таке його рішення має насторожити вас, особливо, якщо його дослідження вимагатимуть додаткової оплати. Тут усе просто – хочуть «нагрітися» на вашому лікуванні.

Лікар так і не встановив діагноз

Довгі та дорогі дослідження, обстеження, аналізи давно позаду, а ваш лікар так і не зміг з’ясувати, чим насправді ви хворієте. Можливо ви і справді маєте особливу недугу або її перебіг, але найчастіше таке затягування свідчить про некомпетентність лікаря або бажання відправити вас ще на якесь дороге обстеження. У складних медичних випадках лікарі найчастіше скликають консиліуми та консультації з іншими лікарями, не вимагаючи від вас додаткової оплати тощо. В такому випадку лікар просто зобов’язаний розібратися у проблемі, якщо не сам, то разом з колегами.

Лікар-народник

Офіційна медицина не надто вітає народні методи лікування, БАДи та різні трав’яні настоянки сумнівного походження. Але все частіше наші лікарі, аби мати гарний відсоток від продажу таких «чудо ліків», призначають їх своїм пацієнтам. Попереджаємо, БАДи, настоянки – це все добре, але такі методи лікування точно вас не зцілять. Власне, якщо у вашому листі рецептів фігурують подібні препарати, знайте напевне – на вашій хворобі наживається і лікар, і аптека, і виробники цих добавок.

Безрезультативне лікування

Лікують-лікують, гроші витікають з гаманця, а результату жодного! Жахливо! Зрозуміло, що варто було давно звернутися до іншого лікаря та припинити це знущання над собою. Особливо варто змінити спеціаліста, якщо він протягом такого довгого безрезультатного лікування навіть не пояснив, чому так відбувається та лікування не приносить позитивних результатів.

Прислухайтеся до наших порад та будьте уважні. А головне – не хворійте!