Ріо-2016: Усі результати збірної України за підсумками змагань 10 серпня

11/08/2016

У cереду, 10 серпня, в п’ятий змагальний день літніх Ігор XXXI Олімпіади-2016 в Ріо-де-Жанейро українці боролися за медалі у шести видах програми і поповнили свою олімпійську скарбничку одною срібною нагородою.

До вашої уваги результати виступу наших атлетів у Ріо за 9 серпня:

Кульова стрільба. Олег Омельчук не зміг подолати кваліфікацію в стрільбі з пневматичного пістолета з 50-метрової дистанції. Настрілявши у сумі шести сесій 550 очок (92+93+88+95+90+92) з 600 можливих, уродженець Рівненщини завершив змагання на 21-му місці – від восьмої позиції, яка служить перепусткою у фінал, йому забракло шість очок. Нагадаємо, у Пекіні-2008 Омельчук зупинився за рок від бронзової нагороди.

Фехтування. Вчора на фехтувальні доріжки виходили двоє наших мушкетерів – в особистій першості змагалися рапіристка Ольга Лелейко з Києва та шабліст з Одеси Андрій Ягодка. Обоє зазнали поразки уже в першому раунді – 1/16 фіналу, причому з однаковим рахунком 9:15. Лелейко поступилася француженці Астрід Гюйар, а володар «золота» Перших Європейських ігор-2015 Ягодка програв іранцю Мойтабу Абедіні, який у подальшому сенсаційно дістався півфіналу, але програв у «бронзовому» фіналі.

Велоспорт. У боротьбі за нагороди в індивідуальних шосейних гонках з роздільним стартом змагалися також двоє представників України. У змаганнях жінок до початку перегонів срібну призерку чемпіонату світу-2014 і Перших Європейських ігор-2015 Анну Соловей називали серед головних претендентів на медалі. Але в підсумку українка показала 20-й час, відставши від переможниці на 3 хвилини 37 секунд, а від третього місця – на 3 хвилини 26 секунд.

У чоловіків Андрій Грівко виступив не набагато краще – 18-е місце з ще більшим відставанням: від чемпіона в 4 хвилини 18 секунд, а від бронзового призера – в 3 хвилини 16 секунд. Але слід зазначити, що у чоловіків й дистанція була удвічі довшою, ніж у жінок.

Стрільба з лука. Останньою з українців завершила свої виступи Анастасія Павлова. В 1/32 фіналу лучниця з Нової Каховки впевнено «перестріляла» Луїзу Саідієва з Казахстану – 6:0 (28:22, 29:26, 29:24). Але уже в наступному раунді, в 1/16 фіналу, її спіткала доля решти наших лучників. Настя фактично без жодних шансів поступилася Тан Я-Тінг з Китайського Тайбею – 0:6 (26:27, 27:29,25:29).

Вітрильний спорт. Розпочали свої виступи у змаганнях з вітрильного спорту у класі «470» Павло Мацуєв і Борис Швець. У перший день відбулися два заїзди. Перший з них український дует закінчив 16-им, а другий – 13-им. За сумою двох гонок наші вітрильники, набравши 29 штрафних очок, наразі займають знову ж таки 13-е місце. Від перших трьох екіпажів у поточній турнірній таблиці відставання складає 26, 20 і 17 штрафних очок відповідно.

Спортивна гімнастика. Лідер збірної Олег Верняєв виграв «срібло» Олімпіади-2016 у багатоборстві. Результат українця після шести снарядів у фіналі – 92,266. «Золото» тут виграв абсолютний олімпійський чемпіон Лондона-2012 японець Кохей Утімура, який випередив Верняєва на 0,1 бала.

Відзначимо, що Верняєв до останнього претендував на «золото», але за заключну вправу на поперечині, на якій у нього не було явних помилок, судді поставили йому рівно на один бал менше, ніж японцю – 14,800 проти 15,800. Це при тому, що перед останнім видом Олег мав на 0,900 бала більше, ніж Кохей.