Інші види спорту

Ріо-2016: Усі результати збірної України за підсумками змагань 11 серпня

12/08/2016

У четвер, 11 серпня, в шостий змагальний день літніх Ігор XXXI Олімпіади-2016 в Ріо-де-Жанейро українці боролися за медалі у кількох видах програми, але так і не поповнили свою олімпійську скарбничку бодай одною нагородою.

До вашої уваги результати виступу наших атлетів у Ріо за 11 серпня:

Дзюдо. У ваговій категорії до 100 кг Артем Блошенко дістався до півфіналу. У стартовому турі він здобув перемогу на представником Узбекистану Соїбом Курбоновим. Потім в 1/16 фіналу Блошенко переміг Хусейна Шаха Шаха з Пакистану. Суперником по 1/8 фіналу був представник Кореї Чо Гухам. І його Артем також здолав досить упевнено.

У чвертьфіналі Блошенку в сутичці з німцем Карлом-Ріхардом Фрайем вперше у Ріо довелося пройти весь поєдинок. Артем двічі отримував «шидо» (попередження), але «ваза-арі» (половина «чистої» перемоги на 1.21) та «юко» (чверть перемоги на 2.17) принесли українському дзюдоїсту цілком заслужену звитягу.

Однак, у півфіналі Блошенко програв азербайджанцю Ельмару Гасімову з рахунком 0:100.А у втішному фіналі, де розігрувалася бронзова нагорода, українець, на жаль, залишився без медалі, програвши представнику Японії Рюносуке Хага – «іппон»

Вікторія Туркс у категорії до 78 кг програла у першому ж поєдинку. Її кривдницею в 1/8 фіналу стала Анамарі Веленшек зі Словенії. На початку третьої хвилини Туркс отримала попередження у вигляді «шидо». А долю протистояння вирішила вдала дія словенки на 4-ій хвилині – «юко». За хвилину, що залишалася, Вікторія так нічого і не змогла зробити із суперницею.

Академічне веслування. Чоловіча четвірка парна провалила свій фінальний виступ. Дмитро Міхай, Артем Морозов, Олександр Надтока та Іван Довгодько прийшли на фініш шостими, тобто останніми з результатом 6:16.30. Від п’ятої позиції українці відстали більше, ніж на три секунди, а від призової, третьої – майже на шість секунд.

Академічне веслування. Жіноча четвірка парна у фіналі зупинилася за крок до медалей. Дарина Верхогляд, Євгенія Німченко, Анастасія Коженкова і Олена Буряк прийшли на фініш четвертими з результатом 6:56.09. Але від полячок, які здобули «бронзу», наш квартет відстав багатенько – на 5.23 секунди.

Стрільба. Наталія Кальниш не змогла пробитися до фіналу у стрільбі з гвинтівки з трьох позицій. Результат українки в кваліфікації – 577 очок, що не дозволив їй піднятися вище 21-го місце.

Бокс. Микола Буценко завершив свої виступи на Олімпійських Іграх у Ріо. У стартовому поєдинку вагової категорії до 56 кг Микола Буценко програв представнику Марокко Мохамеду Хамуту. По закінченню двобою бокові судді віддали перемогу Хамуту з рахунком 29:27 і 30:26. У ще одного рефері вийшла нічия – 28:28. Зазначимо, що з Миколи зняли одне очко у другому раунді.

Володимир Матвійчук (вагова категорія до 56 кг) був андердогом у бою проти кубинця Лоренцо Коласо Сотомайора, який в 2012 році прийняв рішення змінити громадянство і тепер боксує за Азербайджан, для якого уже встиг принести один серйозний титул – рік тому у Баку виграв «золото» Перших Європейських ігор-2015. Матвійчук майже не мав у бою проти нього шансів на перемогу.

Фехтування. Жіноча шпажна команда в складі трьох львів’янок Яни Шемякіної, Ксенії Пантелеєвої і Анфіси Почкалової та Олени Кривицької з Тернополя у попередньому раунді перемогла господарок турніру збірну Бразилії з рахунком 45:32. Але у чвертьфіналі на них чекала збірна Китаю, яка очолює світовий командний рейтинг. Українки поступилися – 34:42. Програли українки і два матчі у втішному турнірі за 5-е – 8-е місця: спочатку Південній Кореї (34:45), а потім і Франції (38:45). Тож у Ріо-2016, як і в Лондоні-2012, українські шпажистки командою посіли восьме місце.

Веслувальний слалом. Байдарочниця Вікторія Ус в півфінальному заїзді Ігор-2016 у Ріо показала кращий результат в історії українського веслувального слалому, але все рівно не змогла пробитися у фінал. Вікторія завершила виступи на 12-му місці серед 15-ти півфіналісток, показавши час 1:51.12. У фінал виходили перші десять.

Теніс. Перша ракетка України Еліна Світоліна завершила виступи, взявши лише два гейми у чвертьфінальному матчі проти чешки Петри Квітової, яка свого часу була першим номером світового тенісу. Рахунок 2:6, 0:6. Тож українців у тенісному олімпійському турнірі більше немає.

Вітрильний спорт.  У другий день змагань у класі «470» наш екіпаж у складі Павла Мацуєва і Бориса Швеця показав 21-й час у третьому заїзді, та 24-й час – у четвертому. У загальному заліку українці наразі посідають 22-гу сходинку, маючи у своєму активі 74 штрафних бали. Відставання від лідера становить 64 пункти, а від третього місця на десять менше – 54.

Кінний спорт. Анна Логутенкова не змогла подолати кваліфікацію в кінному спорті у програмі індивідуальна виїздка. Логутенкова на коні Дон Грегоріус фінішувала на 41-й сходинці, показавши результат 68,943 балів. Зазначимо, що у наступний раунд проходять перші 30 спортсменок.

Плавання. Андрій Говорив зробив заявку на нагороду Ігор-2016. Спершу він показав найкращий час у кваліфікаційних запливах на 50-метрівці вільним стилем. Він впевнено виграв свій заплив, а його час – 21,49 секунди – очолив загальну класифікацію.

У півфіналі севастополець ще краще проплив – 21,46 – оновивши рекорд України. Свій заплив Говоров виграв на фотофініші в боротьбі з американцем Ентоні Ервіном. Однак в іншій вісімці француз Флоран Манаду показав результат 21.32 секунди, ставши кращим в півфіналі. Фінал відбудеться завтра, 13 серпня, в 04:44 за київським часом.

Водночас Дарина  Зевіна не вийшла до фіналу на 200 метрів на спині. У першому півфіналі вона показала четвертий час, але після фінішу учасниць другого фіналу виявилося, що опинилася за межами ТОП-8 фіналістів.

А Любомир Лемешко на дистанції 100 метрів батерфляєм з часом 52.51 секунди у своєму кваліфікаційному запливі посів п’яте місце. Перші 50 метрів наш плавець пройшов з першим часом, проте останню частину дистанції значно збавив.

Цього результату виявилось замало для потрапляння у півфінал, у загальному заліку українець посів лише 23-ю сходинку.