Саакашвілі назвав катастрофою результати збірної України на Олімпіаді

22/08/2016

За заявою Саакашвілі, Україну випередили Азербайджан, Казахстан, Угорщина, Куба, Кенія, Ямайка та інші країни, набагато менші, ніж Україна, і за розміром, і за потенціалом.

Губернатор Одеської області Михайло Саакашвілі оцінив результати України в Ріо як катастрофічні. Про це глава Одеської ОДА написав на своїй сторінці в Facebook.

«Катастрофічно погані результати України на Олімпіаді. Нас випередили Азербайджан, Казахстан, Угорщина, Куба, Кенія, Ямайка та інші країни, набагато менші, ніж Україна, і за розміром, і за потенціалом. У Грузії, що в десять разів менша, майже стільки ж медалей, скільки у України», – пише Саакашвілі.

Він зазначив, що такі результати аж ніяк не відображають спортивного потенціалу України. «Зазвичай після такого провалу, як мінімум міністр спорту повинен піти у відставку. Я підозрюю, що в умовах договорняка, за якими було утворено уряд, цього не станеться», – підсумував він.

Збірна України посіла 31-е місце в підсумковому медальному заліку Олімпіади-2016 в Ріо-де-Жанейро. В активі українських спортсменів дві золоті, п'ять срібних і чотири бронзових нагороди. Таким чином, вони розташувалися в таблиці між Південною Африкою та Сербією.

Протягом Олімпіади Україна завоювала 11 медалей: два «золота» завоювали гімнаст Олег Верняєв в змаганнях на брусах і Юрій Чебан у веслуванні на каное; п'ять срібних медалей виграли стрілок Андрій Куліш, гімнаст Олег Верняєв, жіноча збірна з фехтування на шаблях, борець у вільному стилі Жан Беленюк і спортсмен в сучасному п'ятиборстві Павло Тимощенко; чотири «бронзи» ​​взяли шаблістка Ольга Харлан, стрибун у висоту Богдан Бондаренко, дует каноїстів Тарас Міщук та Дмитро Янчук, а також гімнастка Ганна Різатдінова.

Нагадаємо, переможцем медального заліку стала збірна США, яка взяла 121 медаль – 46 золотих, 37 срібних і 38 бронзових. Друге місце зайняла Великобританія, у неї 67 медалей, в тому числі 27 золотих, 23 срібних і 17 бронзових. На третій позиції медального заліку завершив змагання Китай, який зібрав 70 медалей, включаючи 26 золотих, 18 срібних і 26 бронзових.