Футбол рус

“Севілья” виграла Лігу Європи без допомоги Коноплянки

19/05/2016

Іспанська "Севілья" втретє поспіль виграла Лігу Європи. На стадіоні "Сент-Якоб Парк" в швейцарському Базелі чинний володар титулу зберіг свої повноваження, обігравши з рахунком 3:1 у фінальному матчі англійський "Ліверпуль".

Мерсисайдці, які були номінальними господарями фіналу, зі стартових секунд почали намагатися довести це на практиці. Перший небезпечний момент підопічні Юргена Клоппа створили вже на 8-й хвилині. Далекий удар Емре Джана кіперу андалузців Сорія довелося відбивати в стрибку. Ще через три хвилини Старрідж міг головою замикати передачу Клайна, але кіпера "Севільї" підстрахував захисник.

kj

"Ліверпуль" продовжував володіти перевагою, фактично взявши під контроль центр поля. Але з останнім пасом не складалося. "Севілья" ж всупереч логіці ледь не відкрила рахунок на 32йй хвилині, коли Гамейро ножицями ледь не відправив м'яч, що гуляв по штрафному, в сітку воріт Міньоле – круглий пролетів у лічених сантиметрах від стійки.

Не забиваєш ти … Старе футбольне правило за три хвилини втілили в життя гравці "Ліверпуля". Триходівка Фірміно – Коунітьо – Старрідж завершилася точним ударом останнього в дальній кут воріт Сорія.

Забивши, мерсисайдці не зменшили, а навпаки, ще більше посилили тиск на ворота команди Унаї Емері. І на 39-й хвилині Ловрен після подачі кутового відправив м'яч у сітку воріт "Севільї", але за мить до цього лайнсмен запалив офсайд. Старрідж, у свою чергу, був близький до того, щоб оформити дубль і заодно гол в роздягальню, але не зумів замкнути простріл партнера з флангу.

Ледь шведський арбітр Йонас Ерікссон дав свисток про початок другого тайму, як "Севілья" зрівняла рахунок. Скориставшись не інакше, як халатністю оборони "Ліверпуля", Маріано справа увірвався в штрафний, і з лицьової лінії прострілив у воротарський на Гамейро. Останньому залишалося тільки відправити м'яч у сітку порожніх воріт. Через дві хвилини Гамейро ледь не відзначився вдруге, вийшовши сам на сам з Міньоле – кіпера вчасно підстрахував Коло Туре, в підкаті вкравши м'яча у форварда. Але Гамейро на цьому не заспокоївся. Наступний ляп оборони ліверпульців Кевін ледь не використав на 60-й хвилині, але з вигідної позиції влучив прямо в голкіпера.

Але що не вдалося Гамейро, зробив на 64-й хвилині Коке. Скориставшись передачею від Вітоло, він по-більярдному пробив з лінії штрафного в дальній кут воріт. А ще через шість хвилин капітан "Севільї" оформив дубль, підхопивши сферу після серії рикошетів у штрафному і пробивши під дальню штангу. Арбітр спочатку не зарахував гол, угледівши офсайд, але після наради з колегами скасував попереднє рішення.

Фактично, "Ліверпуль" після цього склав зброю. Підопічні Юргена Клоппа ще намагалися атакувати, але робили це, скоріше, за інерцією, без вогника в душі й очах. А чотири додані Ерікссоном хвилини виявилися лише протокольною формальністю. Фінальний свисток арбітра сповістив про те, що "Севілья" та її зірковий наставник втретє поспіль виграли Лігу Європи. Що стосується Євгена Коноплянки, то український півзахисник весь матч просидів на лаві запасних.

"Ліверпуль" – "Севілья" – 1:3

Голи: Деніел Старрідж, 35 – Кевін Гамейро, 46, Коке Андухар, 64, 70.

"Ліверпуль": Сімон Міньоле, Альберто Морено, Деян Ловрен, Натаніель Клайн, Джеймс Мілнер, Адам Лаллана (Джо Аллен, '73), Емре Джан, Роберто Фірміньо (Дивока Орігі, '69), Деніел Старрідж, Коло Туре (Крістіан Бентеке , '83), Філіппе Коутіньйо.

"Севілья": Давид Сорія, Коке Андухар, Маріано, Серхіо Ескудеро, Аділ Рамі (Тімоті Колодзейчак, '78), Віктор Вітоло, Кевін Гамейро (Вісенте Іборра, '89), Гжегож Крихов'як, Даніель Каррісу, Евер Банега (Себастьян Кристофоро, '93), Стівен Н'Зонзі.

Попередження: Деян Ловрен, 30. Дивока Орігі, 72. Натаніель Клайн, 94. – Віктор Вітоло, 56. Евер Банега, 57. Аділ Рамі, 78. Маріано, 84.