Підпишіться на нашу розсилку новин.

закрити X
УКР
App for android App for apple
Інші види спорту
Подобається

Стало відомо, чому двоє українських спортсменів втекли у Росію

12/08/2017
Стало відомо, чому двоє українських спортсменів втекли у Росію

Вихованці української школи легкої атлетики бігунка на середні дистанції Анжеліка Шевченко та стрибун з жердиною Георгій Биков переїхали у Санкт-Петербург і хочуть виступати за Росію.


Російська федерація вже звернулася до Федерації легкої атлетики України з проханням скоротити перехідний період і дозволити Шевченко та Бикову, які вже отримали російське громадянство, виступати за Росію. В Російській федерації переконані, що Україна не чинитиме перешкод і відпустить цих спортсменів.

Остаточне рішення по цих спортсменах буде прийнято у вересні на засіданні ради української федерації. Чому вони втекли в Росію і чи не намагатиметься Україна їх повернути?

– Якщо спортсмен становить собою цінність для держави і для федерації, то вона його не відпустить і стоятиме на своємо до кінця, – каже "Експресу" заслужений тренер України Анатолій Голубцов. – Якщо ж спортсмен не потрібен, то йому без проблем дадуть відкріпний талон. У випадку з цими двома наша федерація, швидше за все, ніяких перешкод не чинитиме. Чому? Та тому, що вони не показують результатів світового рівня. Раніше вони непогано виступали, але останнім часом результати знизились. Гідно представити Україну на міжнародних стартах вони не здатні, бо є кращі, то для чого їх тримати?

Чому вони поїхали? Ну Анжеліка Шевченко вийшла заміж за російського бігуна Валентина Смірнова. Їй 29 років, не виключено, що скоро піде в декрет. Переїхала жити до нього в Росію, як таку втримаєш в Україні? І для чого? Бикову лише 23 роки і він, в принципі, міг би ще виступати за нас, але… Хлопець з Донецька і вирішив свою долю на користь Росії.

І я не думаю, що українська федерація вимагатиме від росіян навіть компенсацію за цих атлетів. По суті, ми отримали компенсацію лише за Віру Ребрик. Бо на той час, коли ми її втрачали, це була спортсменка топ-рівня і ті 150 тисяч доларів, які ми запросили і в підсумку отримали, були невеликою компенсацію за те, що Україна вклала у цю спортсменку.