УКР
App for android App for apple
Здоров'я
Подобається

Цей продукт допомагає успішності, ви будете шоковані, дізнавшись що це!

30/01/2017
Цей продукт допомагає успішності, ви будете шоковані, дізнавшись що це!

Початок навчального року. Саме час нагадати батькам про здоров'я дітей, внести корективи в режим дня, харчування школярів, щоб запобігти розвитку так званих шкільних хвороб і зберегти здоров'я на довгі роки, радить Корупція Спорт

Незважаючи на те, що навчально-виховний процес організовується відповідно до санітарних та гігієнічних норм, проводяться медичні огляди учнів з подальшим складанням банку здоров'я, ведеться робота по впровадженню здоров'язберігаючих освітніх технологій, виникнення більшості хвороб все одно доводиться саме на шкільний період. Покладати надії виключно на освіту і медицину було б неправильним. Батькам необхідно самим включатися в профілактичну роботу, формувати та розвивати навички здорового способу життя у своїх дітей. 

 Серед захворювань, що займають лідируючі позиції по поширеності в останні роки – хвороби ендокринної системи.

Один з них – надлишок електромагнітних випромінювань.

Робота побутової техніки, телевізорів, комп'ютерів і мобільних телефонів – впливає на щитовидну залозу не з кращого боку.

Ще одна причина збільшення таких діагнозів – поліпшення виявлення відхилень від норми у населення.

З кожним роком медичне діагностування проходить все більше число жителів країни. Проводяться обов'язкові огляди вагітних. 

А щорічними медичними оглядами охоплюється до 98% школярів і дошкільнят.

Говорячи про дефіцит йоду у дітей, ендокринологи припускають, що він може бути пов'язаний ще і з нестачею цього мікроелемента у матері під час вагітності. А у підлітків – з інтенсивним ростом організму і періодом статевого дозрівання.

В цей період в організмі підлітка високий обмін речовин і потрібна підвищена кількість йоду. І якщо його надходить недостатньо, розвиток щитовидної залози відстає від фізичного розвитку дитини.

У результаті може з'явитися зоб. Якщо на збільшення щитовидної залози не звертати уваги і не пройти належне лікування, це може призвести до збільшення маси залози, що навіть візуально негарно. До того ж можуть виникнути запальні процеси, в тому числі аутоімунні. Їх останнім часом стає все більше. 

Ці захворювання в свою чергу ведуть до руйнування імунної системи людини і провокують утворення вузлів – постачальників онкологічних хворих. 

Рак щитовидної залози сьогодні діагностується не залежно від віку і у дорослих, і у дітей. Тому, якщо вашому синові або дочці (що буває частіше) поставили діагноз ендемічний зоб, просто не звернути уваги на це не можна.

У той же час медики припускають, що незначне збільшення щитовидної залози у дитини може пройти і самостійно за умови правильного харчування (достатня кількість білка) і постійного споживання йодовмісних продуктів.

Але розраховувати на це не варто. І якщо діагноз встановлений, потрібно обов'язково відвідати лікаря, щоб отримати відповідне лікування. 

Займатися самолікуванням не можна, оскільки неправильне дозування загрожує вже іншою проблемою – надлишком йоду. Це може привести до зворотного ефекту і запалення щитовидної залози. А ось раціон відрегулювати можна і самостійно.

Рекомендації медиків у цьому зводяться до вживання продуктів, багатих йодом. Як можна частіше на столі повинні з'являтися ті ж волоські горіхи (2-3 шт. на день), хурма, яблука.

З овочів, які ростуть у нашому регіоні, самої багатої на йод, порівняно з іншими, є буряк.

Але вміст у ній цього мікроелемента ні в яке порівняння не йде з морською капустою (добову потребу йоду забезпечують 30-40 грамів на день), жирної морською рибою (наприклад, 180 грамів тріски) та морепродуктів.

Самий зручний і надійний джерело йоду – йодована сіль. При цьому важливо правильно її використовувати– солити їжу безпосередньо перед вживанням, щоб запобігти руйнуванню йоду, і зберігати в сухому місці в щільно закритій упаковці. Термін її придатності 9 місяців.

Йод є одним з найважливіших мікроелементів, необхідних для нормального росту і розвитку організму дитини.

Його достатня кількість – одна з умов розвитку інтелекту людини. 

При нормальному функціонуванні щитовидної залози правильно працює кора головного мозку, дитина володіє хорошою пам'яттю, має здібності до дисциплін, вчиться добре. 

І пам'ятайте – профілактику йододефіциту у дитини необхідно починати ще з його внутрішньоутробного розвитку.