Україна відстояла нічию в битві з Іспанією з футзалу

29/01/2017

Київ гідно відреагував на приїзд в нашу країну збірної Іспанії, і на матч збірної України з чинним чемпіоном Європи Палац спорту був дуже близький до аншлагу.

Напередодні матчу головний тренер збірної України пообіцяв, що наша команда постарається зіграти агресивно. Саме так і почали діяти українці зі стартовим свистком, активно пресингуючи. І на 3-й хвилині створили перший небезпечний момент біля воріт Хуанхе, якому в кидку довелося відбивати небезпечний удар Михайла Грицини. Через дві хвилини Білоцерківець ледь не опинився віч-на-віч з Хуанхе, але після передачі Бондаря м'яч від себе відпустив. Намагалися вибудовувати свої активні дії і іспанці, але нашим хлопцям вдавалося тримати суперника на дистанції від володінь Іваняк. На 6-й хвилині Білоцерківець вчасно заблокував удар Підлоги, і загроза нашим воротам зійшла на немає. Але незабаром Іваняк реально вступив у гру, відбивши небезпечний удар Хоселіто Фернандеса.

З цього моменту гості заробили могутніше, і під час декількох стандартів біля наших воріт було тривожно – кожен з них становив потенційну загрозу. Так і з оборони в атаку іспанці переходили дуже жваво. Після одного з них Іваняк виручив свою команду, відбивши удар Адольфо справа з гострого кута. До середини тайму українці трохи «просіли», гості стали багато контролювати м'яч, ну, а нашій команді, природно, довелося грати без нього. На 10-й хвилині після нашого стандарту м'яч відскочив до Давида, той міг виходити один на один, Іваняк дуже вчасно вийшов з воріт, і встиг вибити м'яч на трибуни. Тут же два небезпечних удари Карлоса Ортіса і Адольфо – перший Іваняк відбив, після второо м'яч пролетів поруч зі штангою.

Через кілька секунд рахунок в матчі був відкритий. Наша команда отримала право на кутовий, м'яч був доставлений в штрафну, і там сам моторним виявився Білоцерківець, який з метра пропхнув м'яч у сітку повз Хуанхе.

Тепер варто очікувати, що суперник включить додаткові обороти, так і сталося, і масований штурм воріт Іваняк приніс збірній Іспанії результат на 14-й хвилині, коли мети досяг удар Хосе Фернандеса. Забити другий м'яч іспанці могли через пару хвилин, коли українці не розібралися, кому ж вибити м'яч зі штрафної. Шкіряний снаряд відлетів до Бебе, і його дальній удар прийняв на себе Журба, який стояв майже на лінії воріт. Невеликою перевагою в ці хвилини володіли іспанці, і Іваняк знову блиснув, відбивши удар Марка Толры. Перший тайм був рівним по грі, що і підтвердив рахунок на табло – 1:1.

А ось на початку другого тайму була відмінна картинка у порівнянні з початком гри. Іспанці міцно взяли м'яч під свій контроль, і нашим хлопцям довелося орати в обороні. Українцям вдалося лише дві контратаки, які могли б нести загрозу воротам Фабіо, який вийшов у «рамку» замість Хуанхе, але до удару справа не дійшла. Малюнок гри був очевидним – нам доводилося розраховувати тільки на контратаки. М'яч рідко залишав нашу половину, і навіть опинився у воротах після кутового, але фол на Волянюке був очевидним, так що взяття воріт не було зафіксовано.

Ініціатива раніше була у іспанців, але який же шанс був у Михайла Грицини. На 28-й хвилині після передачі брата він з півполя вибіг один на один з Фабіо, але переграти голкіпера не вистачило майстерності. Гра на якийсь час розкрилася, і хвилі атак стали накочуватися то на одні, то на інші ворота. Тривало це від сили пару хвилин, після чого м'яч знову більше був надбанням збірної Іспанії. Тут ще й самі наші хлопці допустили помилки у своїх воріт, але після дальніх ударів по воротах Іваняк м'яч летів вище. Особливо небезпечна була атака іспанців на 33-й хвилині, коли гості вивели на удар Давида, але той пробив вище поперечини.

На 36-й хвилині Дмитро Сорокін за небезпечну атаку суперника отримав попередження, і це був п'ятий фол для нашої команди. З усіма витікаючими – збірній України потрібно було грати дуже акуратно, щоб не нарватися на 10-тиметровый. А суперник, тим часом, грав все агресивніше, намагаючись вичавити максимум із ситуації. А найцікавіше ще було попереду!

На 38-й хвилині Шотурма затіяв непотрібну обведення біля своїх воріт, м'яч був втрачений, і Разуванову довелося відбивати м'яч рукою, який летів у ворота. Видалення і пенальті! Але Іваняк блиснув, відбивши удар Рафи Усіна! Однак дві хвилини належало грати втрьох проти чотирьох суперників.

За 1.30 до фінальної сирени Хосе Венансіо Лопес взяв тайм-аут, але після цього було ще більше хвилини на реалізацію більшості. За 34 секунди в половині залу несподівано згасло світло, і в грі настала пауза. Але незабаром гра була продовжена і при такому освітленні. За 22 секунди до сирени вже Олександр Косенко взяв хвилину, а там вже і четвертий гравець у нас вийшов.

Підсумок цього матчу 1:1. І він абсолютно закономірний, хоча, якщо згадати пенальті, все могло закінчитися по-іншому.