Інші види спорту

Українка виборола собі звання чемпіонки Європи

03/12/2018

З 24 листопада по 2 грудня в литовському місті Каунас пройшов чемпіонат Європи з класичного пауерліфтингу, на якому харківські спортсмени завоювали чотири медалі, в тому числі золоту.

Чемпіоном Європи серед юніорок у ваговій категорії до 63 кг стала Софія Рудь.  В сумі триборства харківська спортсменка підняла вагу 412.5 кг (145 кг – в присіданні + 90 кг – в жимі лежачи + 177.5 кг – в становій тязі).  Крім того, результати Софії в присіданні і в становій тязі принесли їй «малі» бронзові нагороди.

Бронзову медаль чемпіонату з рекордом України завоював Микита Сухорутченко.  У ваговій категорії до 74 кг у сумі триборства він показав результат 652.5 кг (232.5 кг – в присіданні +170 кг – в жимі лежачи +250 кг – в тязі), що стало новим рекордом України серед юніорів.

Крім того, результат Микити в присіданні також став рекордом України серед юніорів, а в жимі лежачи він завоював «малу» бронзову медаль.  Також бронзовими призерами стали Юлія Шевченко і Юлія Мариненко.

Шевченко у ваговій категорії до 72 кг у сумі триборства підняла вагу 432,5 кг (150 кг – в присіданні + 92.5 кг – в жимі лежачи + 190 кг – в тязі).  Її результати в жимі і становій тязі також принесли спортсменці «малі» бронзові медалі.

Юлія Мариненко стала призером у вазі понад 84 кг з сумою триборства 422.5 кг.  Харків'янка також завоювала дві «малі» бронзові медалі в присіданні (162.5 кг) і тязі (180кг).

Всього на чемпіонаті збірна України зусиллями юніорів та юнаків завоювала сім золотих, чотири срібні та п'ять бронзових нагород і посіла перше загальнокомандне місце в змаганнях серед юніорів та третє – серед дівчат.