УКР
App for android App for apple
Футбол
Подобається

Велика дніпровська пригода: підсумки України в єврокубках (ВІДЕО)

03/06/2015
Велика дніпровська пригода: підсумки України в єврокубках (ВІДЕО)

динамоо

За матеріалами видання "Обозреватель", яке підводить підсумки виступів українських клубів у єврокубках. Новину повідомляє Корупція.спорт

Окуляри і гроші

У плані "бухгалтерії" цей рік для наших клубів виявився найуспішнішим за останні чотири сезони. У сумі Україні запрацювала рівно 10 балів і фінішувала шостою слідом за країнами топ-5 – Іспанії, Італії, Німеччини, Англії та Франції. Зрозуміло, що найбільше очок заробив "Дніпро" – 21. 17 пунктів набрав "Шахтар", "Динамо" розжилося 16 очками, ну і решта по дрібниці – "Зоря" – 4, "Металіст" – 1,5, "Чорноморець" – 0,5.

Україна залишається в таблиці коефіцієнтів УЄФА на восьмому місці, помітно відірвавшись від найближчого переслідувача – Нідерландів. На сьогодні це оптимальна позиція для нашого клубного футболу, яка дозволяє мати по одному гарантованого учаснику групового етапу Ліги чемпіонів і Ліги Європи.

Що стосується преміальних, то, крім доходів від телебачення (їх оголосять пізніше), тільки від УЄФА українські клуби отримають 29,9 млн євро. Більше за всіх заробив "Шахтар" – 15,6 млн і тут нема чому дивуватися. Бонуси в ЛЧ куди вище, ніж в ЛЄ. Ось і виходить, що 1/8-я ЛЧ значно прибутковіше фіналу ЛЄ. Діставшись туди "Дніпро" отримає всього лише 9 млн.

До речі, ще не факт, що ці гроші він отримає, а то в УЄФА раптово згадали про старі борги клубів з Дніпропетровська.

Премії інших наших клубів у цьому сезоні: "Динамо" – 3,3, "Металіст" – 1,45, "Зоря" – 0,42, "Чорноморець" – 0,14.


Після міжнародного визнання і виходу в 1/16 фіналу ЛЄ в сезоні-2013/14, нинішня єврокампанії "Чорноморця" завершилася швидко і принизливо. У 3-му кваліфікаційному раунді команда Романа Григорчука "злилася" клубу рівня нашої першої ліги – хорватському "Спліт" 0: 2 і 0: 0. Швидше за все, передчуваючи великі фінансові проблеми і від'їзд основних гравців, в Одесі вирішили "продинамить" єврокубки і вилетіли ще на самому початку.

Зовсім негарним вийшов похід в Європу і у "Металіста". Обійшовши у відборі ще більш нікчемний, ніж вони самі, польський "Рух", харків'яни в групі програли всі шість матчів і повторили антирекорд ЛЄ. До "бублика" в групі опускався колись лише ірландський "Шемрок Роверс". Навіть, незважаючи на вимогу грати в Києві, моторошні кадрові втрати і затримки по зарплатах, ніхто в Україні не очікував такого ганебного результату від колись амбітного клубу. Тим більше, що і суперники ("Трабзонспор", "Локерен", "Легія") явно не були грандами європейського футболу.

Пояснення головного тренера "Металіста" Ігоря Рахаева, мовляв, зіграли так погано, тому що у гравців не було "іскри в очах", виглядають жалюгідним виправданням. Команді не "іскри" не вистачило, а банального професіоналізму. А фантастичний гол Кобіна в ворота "Легії" – єдине, що хоч якось розфарбувало "Металісту" спогади про сезоні, що минає.

Зате кому варто поаплодувати, так це "Зорі". На відміну від похмурого "Металіста" молода команда Юрія Вернидуба рвалася показати себе в Європі. І це їй вдалося. Спочатку луганчани на характері пройшли норвезький "Мольде". А потім ледь не створили сенсацію, коли зуміли героїчно відігратися з 0: 3 в Роттердамі проти "Фейєноорда". Гостьова нічия 3: 3 виводила "Зорю" у груповий етап ЛЄ, але гол Маню на другій компенсованій хвилині вбив мрію клубу з Луганська. Прикро, адже граючи в ЛЄ такі таланти як Малиновський, Будковський, Караваєв, Хомченовський, Вернидуб-молодший, Шевченко, Малишев могли зробити великий якісний стрибок у кар'єрі. Сьогодні ж їх майбутнє в "Зорі" неясне і навряд чи за потенціалом луганська команда буде такою ж сильною і в наступному сезоні.


Прогрес "Динамо"

Однозначно варто віднести в актив цей євросезон і київське "Динамо". Якщо не вважати нещасного випадку в Ольборзі (0: 3), то команда Сергія Реброва на одному диханні пройшла груповий турнір. У плей-оффі кияни зробили два відмінних камбека після гостьової поразки від "Генгама" і "Евертона". Причому, ефектний київський розгром "Синіх" 5: 2 став одним з прикрас турніру, як і гол динамівського новачка Антунеша.

Вихід у чвертьфінал став для "Динамо" стелею багато в чому, тому що "Фіорентина" виявилася максимально незручним суперником. Та й самі кияни здійснювали неприпустимі помилки на такому рівні. Удома вони пропустили на останніх секундах, а у Флоренції залишилися вдесятьох після необов'язкового видалення Ленса. Головний позитив від участі "Динамо" в ЛЄ – це європейський досвід для української молоді – Рибалки, Сидорчука, Буяльського, Бурди, "реінкарнації" Кравця, прогресу Теодорчика і Види. З лідерів на рівні пройшли всю дистанцію Ярмоленко, Ленс, Гусєв, Драгович. Влітку клуб зобов'язаний зберегти їх для ЛЧ.