УКР
App for android App for apple
Здоров'я
Подобається

Як ростуть м’язи?

12/11/2016
Як ростуть м’язи?

Що впливає на ріст м’язової тканини, і як прискорити цей ріст? Як змінюється обмін речовин у спортсменів, і чому вони більш ефективно борються з жиром?

Що таке ріст м’язів?

Дослідження показують, що кількість м’язових волокон визначається генетично і практично не міняється протягом життя. Те, що ми називаємо ростом м’язів, є збільшенням саркоплазми і гіпертрофією сполучної тканини.

Саркоплазмою називається поживна рідина, що заповнює простір між м’язовими волокнами і сполучною тканиною. Спрощено можна сказати, що вона складається з глікогену (запаси вуглеводів), а так само жирів, амінокислот і ферментів.

Енергія для роботи м’язів

Для того щоб м’яз працював в активному режимі, йому необхідна швидка подача енергії. Для організму важливо мати запаси поживних речовин в саркоплазмі — там знаходиться 100-150 г вуглеводів, які витрачаються під час силових тренувань.

Після тренування організм прагне заповнити втрати, і направляє споживані вуглеводи (ті ж самі 100-150 грамів) в м’язи — це називається «вуглеводне вікно». Важливо забезпечити м’язи вуглеводами протягом 2-3 годин, коли запаси глікогену мінімальні.

steroid-1200x800

Роль тренувань для росту м’язів

Силові тренування дають навантаження, яка викликає мікропошкодження і подальше збільшення сполучної тканини. Крім того, такі тренування збільшують вироблення гормонів, що впливають на ріст м’язів — тестостерону та гормону росту.Кардіо тренування змушують кров рухатися по організму набагато швидше, що дозволяє «вимивати» з м’язів побічні продукти регенерації сполучної тканини і токсини, що позитивно позначається на швидкості відновлення.

Спортивний метаболізм

Раніше вважалося, що із збільшенням м’язової маси потрібно більше енергії на її підтримку, але виявилося, що 1 кг м’язів вимагає приблизно 50 ккал в день , що мізерно мало. Насправді, змінюється обмін речовин як такої.

Організм тих, хто постійно тренується, звикає спустошувати запаси глікогену під час тренувань і наповнювати їх після — це збільшує витрату вуглеводів. Крім того, організм вчиться ефективніше використовувати білки з їжі.

5eadb03b8099cb35c2f5cdf777216a07

Вуглеводи — в м’язи або в жир?

Порожні глікогенові депо в м’язах змушують організм направляти велику частину споживаних після тренування вуглеводів на заповнення цих депо. У цей момент тіло не намагається накопичувати жир — воно відновлює м’язи.

У тих же, хто не тренується, глікогенові запаси м’язів практично не витрачаються, і організм з більшою часткою ймовірності буде переводити енергію саме в жир. Виходить, що чим більше ви тренуєтеся, тим краще організм управляє енергією.